آسمان تهران نیمه ابری است
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۰
کد مطلب: 29720
 
امروز باران در 4 استان کشور شدت می گیرد و بارش باران نیز در سواحل دریای خزر ادامه خواهد داشت و این در حالی است که آسمان تهران نیمه ابری گزارش شده است.
بررسی نقشه ها و داده های هواشناسی نشان می دهد که امروز نیز با تقویت بیشتر جریانهای شمالی در استان‌های ساحلی دریای خزر ابرناکی و بارش باران تداوم خواهد داشت.

در برخی مناطق شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز، ارتفاعات زاگرس مرکزی و شمال شرق کشور نیز ابرناکی، رگبار باران گاهی با رعد وبرق و وزش باد پیش بینی می شود و شدت بارش ها در استان های گیلان، مازندران، خراسان شمالی و ارتفاعات گلستان خواهد بود.

از اواخر وقت امروز بتدریج در غرب و دامنه های جنوبی البرز از ناپایداری کاسته می شود و بارش ها محدود به نوار شمالی کشور خواهد بود.

روزهای شنبه و یکشنبه نیز در شهرهای شمالی آذربایجان شرقی و غربی، سواحل دریای خزر و استان خراسان شمالی در بعضی ساعات ابرناکی و بارش باران پیش بینی می شود.

دریای خزر امروز و خلیج فارس روزهای شنبه و یکشنبه مواج خواهد بود. امروز دمای هوا در نوار شمالی کشور کاهش می یابد که این هوای خنک تا روز یکشنبه در این مناطق ماندگار است.

امروز آسمان تهران نیمه ابری است و در بعد از ظهر افزایش ابر گاهی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد و احتمال وزش باد و گردوخاک در اواخر وقت پیش بینی می شود.

امروز اردبیل با دمای 10 و اهواز با دمای 39 درجه سانتیگراد به ترتیب خنک ترین و گرمترین مراکز استان های کشور هستند.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: سواحل دریای خزر،بارش‌ها،آسمان تهران