مجازات تسلیت به رئیس دولت امارات
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۷
کد مطلب: 28539
 
فعالان شبکه‌های اجتماعی با استقبال گسترده از هشتگ مخالفت با مجازات زندانیان اماراتی به خاطر تسلیت مرگ سربازان این کشور در یمن به رئیس دولت، با این زندانیان اعلام همبستگی کردند.
یکی از فعالان شبکه اجتماعی توئیتر در این خصوص یادآوری کرد: پس از کشته شدن سربازان اماراتی در یمن، زندانیان [سیاسی] در زندان الرزین در پیامی این مصیبت را به شیخ خلیفه و خانواده‌های قربانیان تسلیت گفتند. مسئولان اداره زندان‌ها اما پس از دریافت این پیام به زندانیان حمله کردند و آنها را دو روز در انفرادی حبس کردند.

حمید النعیمی دیگر فعال شبکه توئیتر با انتقاد از سرویس امنیتی امارات به دلیل حوادث زندان الرزین، این سؤال را مطرح کرد که چرا سرویس امنیتی از یک پیام تسلیت و همدردی به رئیس دولت به خشم آمده است؟

از سوی دیگر، عبد الرحمن الجابری فعال حقوقی نوشت: پنجشنبه گذشته خانواده‌ام پس از طی یک مسافت طولانی و تحمل گرمای هوا برای ملاقات با پدرم به زندان الرزین رفتند اما به آنها اعلام شد که پدرم و همراهانش ممنوع الملاقات هستند و طبعا به آنها اجازه پرسش درباره دلیل ممنوع الملاقات بودن آنها داده نشد، اما بعدا مشخص شد که دلیل ممنوع الملاقات بودن شان این بوده است که به رئیس دولت تسلیت گفته‌اند.

وی افزود: مسئولان زندان الرزین به ستم‌های خود در حق زندانیان ادامه می‌دهند و برخوردی هم با آنها نمی‌شود. الرزین از چارچوب  قانون بیرون است و زندانیان پناه و مدافعی ندارند.

یک فعال دیگر نوشت: اماراتی‌ها به خاطر وطن پرستی و همدردی با مردم کشورشان زندانی می‌شوند و حقوقشان نقض می‌شود.

وقتی فعالی نوشت که، این چه کینه‌ای است که سرویس امنیت ضد آزادگان اعمال می‌کند، احمد غیث السویدی فعال دیگر توئیت کرد: ستمی که در زندان الرزین رخ می‌دهد باید متوقف شود.

حمد حسن فعال دیگر اماراتی در شبکه توئیتر هم اخبار زندان مخوف دولت امارات را فاش کرد و درباره وضعیت زندانیان الرزین نوشت: «د. ناصر بن غیث» در زندان‌های سری آنها به سر می‌برد، زندانیان شکنجه می‌شوند و آنگاه مسئولان می‌گویند ما دولتی هستیم که با "گاو" هم با تسامح برخورد می‌کنیم. البته شاید منظور آنان از گاو، مردمی هستند که ظلم حاکمان ظالم عرب را تحمل می‌کنند و صدایشان در نمی‌آید.

«جاسم الشاعر» نیز توئیت کرد: بهترین نوع وطن پرستی را در اداره زندان الرزین می‌توان دید؛ تسلیت به خاطر"شهدا" جرم تلقی می‌شود!

کاربر دیگری به سرویس امنیت ملی امارات هشدار داد: آزادگان (زندانیان) امارات همچون کوه استوارند و اقدام‌های این سرویس عواقب وخیمی برای امارات به دنبال خواهد داشت.

دهها نظامی عضو ائتلاف تجاوز به یمن از جمله 45 نظامی اماراتی روز سیزدهم شهریور ماه در حمله موشکی نیروهای یمن در شرق این  کشته شدند.

با توجه به مخالفت گسترده افکار عمومی کشورهای عربی با تجاوز به یمن و قتل عام مردم آن کشور، پیام تسلیت زندانیان به رئیس دولت امارات به زعم مقام‌های آن کشور طعنه آمیز تلقی شده و با پیام دهندگان به شدت برخورد شده است.

عربستان همراه با ائتلافی از کشورهای عرب منطقه از فروردین ماه امسال حملات هوایی گسترده‌ای علیه شهرها و مناطق مسکونی یمن آغاز کرده است.

محور اصلی فعالیت‌های این ائتلاف ابتدا بیشتر حملات هوایی بود، ولی اخیرا با اعزام نیرو از کشورهای عربستان، بحرین و امارات به کمک تروریست‌های القاعده و طرفداران عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهوری فراری یمن شتافته‌اند.

گزارش منابع یمنی از شهادت دست کم 4 هزار و 500 غیر نظامی از جمله صدها زن و کودک در بمباران‌های عربستان به یمن خبر می‌دهد.
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری العالم
کلمات کليدی: انفرادی ، مجازات تسلیت ، دولت امارات ، جنگ یمن