۶
 
ایران خودرو خواستار آزادسازی قیمت خودرو
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۹
کد مطلب: 2736
 
ایران خودرو خواستار آزادسازی قیمت خودرو

معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو خواستار آزادسازی قیمت خودرو شد.

 

عبدالله بابایی در حاشیه دهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت خودرو اظهار کرد: آزادسازی قیمت خودرو موجب ایجاد تعادل در بازار این محصولات می‌شود.

 

وی با بیان این‌که با آزادسازی قیمت خودرو از رانت و دلالی در بازار این محصولات جلوگیری خواهد شد، خاطرنشان کرد: در آن صورت خودروسازان می‌توانند عرضه محصولات با سود کمتر را با عرضه محصولات با سود بیشتر بالانس کرده و بازار را مدیریت کنند.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر در شرایطی که قیمت فروش برخی از خودروها کمتر از قیمت تمام شده است در مواردی محصولات عرضه شده از سوی خودروساز به دست مشتریان نهایی نرسیده و توسط دلالان خرید و فروش می‌شود.

 

بابایی افزود: البته خودروسازان در زمینه قیمت محصولات خود تابع سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند و براساس نقطه نظرات این وزارتخانه عمل خواهند کرد.

 

معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران درباره حذف تعرفه واردات خودرو اظهار کرد:‌ حذف تعرفه واردات خودرو در گروی انجام اصلاحاتی در عملکرد دستگاه‌های مرتبط با خودروسازان‌ است.

 

وی با بیان این‌که خودروسازان بتوانند مانند رقبای خارجی خود تسهیلات بانکی را با بهره یک و دو درصد دریافت کنند، تصریح کرد:‌ مالیات باید براساس مصرف و نه از تولید اخذ شود.

 

بابایی ادامه داد: در حال حاضر شرکت‌های لیزینگ خودرو باید فعال شوند و با ارائه تسهیلات به مشتریان برای تامین نقدینگی مورد نیاز خرید کمک کنند.

 

وی تصریح کرد:‌ پیش فروش خودروی دنا از 28 بهمن با پیش پرداخت 20 میلیون تومان آغاز می‌شود و تحویل این خودرو نیز مرداد ماه سال آینده خواهد بود.

Share/Save/Bookmark
 


ناجی عابدی
۱۳۹۲-۱۱-۲۹ ۱۹:۴۱:۱۶
رنج قیمت دنا چقدر است (44)
 
احمد قاسمی راد
۱۳۹۲-۱۲-۱۲ ۱۰:۴۳:۰۲
بجای گران کردن یکمی هم بفکر کیفیت خودرو ها باشید دیسک و صفحه گلاج ایرانی کیفیت ندارد و همینطور بوستر ترمز برای پژو پارس کوچک است

09121090840 (58)
 
۱۳۹۲-۱۲-۱۲ ۱۹:۴۷:۳۵
ماشینه خیلی قشنگیه (60)
 
بهروز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۱۲-۱۸ ۱۰:۲۸:۰۶
اگه خیلی شهامت داری و راست میگی بفرما و قبول کن واردات خودرو آزاد بشه و مثل تمام دنیا باشه بعد ببین یک نفر سراغ این آشغالهایی که بنام اتوموبیل با چندین برابر قیمت جهانی و بدون هیچگونه خدمات پس از فروش به خورد خلق الله میدی میاد یا نه؟فقط یکبار امتحان کن تا اگه شک داری شکت صددرصد رفع بشه (71)
 
بهمن کوچه باغی
۱۳۹۲-۱۲-۲۲ ۰۰:۲۳:۱۹
پزو پارس 89خریداری کردیم 4000 کار نکرده یک روز صفحه کلاج خرابه یک روز ترمزخرابه خرابی انبار و...دارد ما ندانستیم این ماشین تمام وسایل چینی یا ایرانی هست با تشکر (82)
 
حسین مییرحاج
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۱۲-۲۸ ۱۵:۴۰:۵۶
باسلام لطفا بفرمایید مرحله بعدی ثبت نام دنا چه زمانی است وهمچنین قیمت فروش این خودروبه مردم چقدرمی باشد-باتشکر (107)