زمان پایان قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۱
کد مطلب: 26928
 
رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از اتمام قرارداد بیمه تکمیلی و عمر بازنشستگان در پایان آبان ماه خبر داد و گفت: با شرکت‌های تجاری بیمه‌ای برای قرارداد سال آینده وارد مذاکره شده ایم.
علی‌اصغر بیات  به بیمه تکمیلی بازنشستگان اشاره کرد و گفت: قرارداد این افراد در پایان آبان ماه به اتمام می رسد به همین دلیل قصد داریم با شرکت‌های تجاری بیمه‌ای وارد مذاکره شده و ضمن اعلام کتبی به آنها، مناقصه‌ای را نیز برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه چند مورد برای بیمه تکمیلی بازنشستگان مورد تاکید ماست، گفت: اول اینکه حق بیمه پرداختی این افراد نباید خیلی بیش از سال گذشته باشد تا بازنشستگان توان پرداخت را داشته باشند و دوم اینکه توانمندی و عملکرد گذشته شرکت‌های بیمه‌ای به دقت بررسی خواهد شد تا با شرکتی با کیفیت برای بیمه تکمیلی بازنشستگان، قرارداد ببندیم که هم خدمات مناسبی ارائه کند و هم نرخ دریافتی بالا نباشد.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی به نظرسنجی از کانون‌های بازنشستگان در استان‌های مختلف اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر فرمی را برای نظرسنجی به استان‌های مختلف ارسال کرده‌ایم تامیزان رضایت و عملکرد شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ از سوی بازنشستگان سنجیده شود. که این امر در انعقاد قرار داد جدید نیز موثر خواهد بود.

بیات گفت: همچنین در سال گذشته نیز نظرسنجی برای قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان انجام شد؛ بطوریکه از ۲۰۰۰ بازنشسته سئوال و در نهایت در اکثر استان‌ها رضایت بالای ۵۰  و حتی ۹۰ درصدی نیز به دست آمد که البته در نهایت با رضایت بازنشستگان قرار داد منعقد شد.

وی تصریح کرد: سال گذشته حق بیمه بازنشستگان ۲۳ هزار و ۲۰۰ تومان بود که نسبت به سال قبل آن سه هزار تومان افزایش داشت و امسال نیز در صدد هستیم تا مبلغ افزایش حق بیمه بیش از این مقدار نباشد.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی همچنین در مورد بیمه عمر بازنشستگان نیز گفت: قرارداد بیمه عمر نیز تا سی‌ام آبان ماه امسال اعتبار دارد و بر این اساس بدون هیچ شرط سنی، سه میلیون تومان به خانواده بازنشستگانی که فوت می‌کنند، پرداخت می‌شود.

به گفته بیات، حق بیمه عمر برای هر فرد بازنشسته ۳۶ هزار تومان است که از این مبلغ ۲۴ هزار تومان را تامین اجتماعی و ۱۲ هزار تومان باقی‌مانده نیز در چهار قسط سه هزار تومانی از بازنشستگان کم می‌شود.

وی ادامه داد: بیمه عمر به بازنشستگانی تعلق می‌گیرد که بیمه درمان و تکمیلی تامین اجتماعی را داشته باشند.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: همزمان با انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی و درمان بازنشستگان برای سال ۹۵-۹۴، بیمه عمر آنها نیز با یک شرکت بیمه‌ای تمدید خواهد شد.

به گفته بیات، برای بیمه عمر نیز همان مراحل بیمه تکمیلی طی خواهد شد و از میان مناقصه و مذاکره با شرکت‌های بیمه‌ای، یکی انتخاب خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : مهر
کلمات کليدی: بیمه تکمیلی ، بیمه عمر ، بازنشستگان ، بیمه های تجاری ، تامین اجتماعی