داعش اردوغان را «کافر» خواند!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۲
کد مطلب: 26739
 
پس از آنکه ترکیه در چند روز اخیر به عنوان بخشی از کمپین تحت رهبری آمریکا مواضع داعش در سوریه را بمباران کرد، این تروریست‌ها تهدید کردند که ترکیه را برای جنایت‌هایی که در این کشور مرتکب شده، مجازات خواهند کرد.
 وبگاه «hilafettakip.com» که گمان می‌رود مرتبط با داعش است، تهدید کرده که ترکیه بهای «جنایت‌هایی» را که در پی حمله به شبه‌نظامیان داعش در سوریه مرتکب شده، پرداخت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری جیهان، هواپیماهای نظامی ترکیه اواخر روز جمعه به عنوان بخشی از ائتلاف تحت رهبری آمریکا نخستین حملات هوایی خود را علیه داعش به راه انداختند. دومین عملیات نظامی جت‌های F-16 ترکیه علیه داعش روز شنبه صورت گرفت.

این وبگاه رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه را «کافر» و «شریک جرم» خواند که از حمله نظامی آمریکا در عراق در سال 2003 میلادی حمایت کرده بود.

این سایت همچنین مدعی شد، اردوغان راه را برای «صلیبیون» تسهیل می‌کند و اجازه می‌دهد آمریکا دسترسی به پایگاه هوایی «اینجرلیک» را توسعه داده و در نتیجه می‌تواند از دولت بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه و حزب تروریست «کارگران کردستان» موسوم به پ‌ک‌ک حمایت کند.

نیروهای کرد که به پ‌ک‌ک مرتبط هستند با تروریست‌های داعش در شمال سوریه می‌جنگند.

صالح مسلم، رهبر حزب «اتحاد دموکراتیک کردستان سوریه» پیشنهاد داد که منطقه کردستان سوریه «روژاوا» می‌تواند به عنوان پایگاهی برای نیروهای ائتلافی با هدف مبارزه با داعش استفاده شود.

وی از بروکسل در مصاحبه اختصاصی‌اش با شبکه اسکای نیوز انگلیسی گفت: ما از انجام عملیات‌ ائتلاف ضدداعش از کردستان سوریه و همچنین آموزش ارتش آزادی‌بخش سوریه در این منطقه استقبال می‌کنیم. البته خلوص و صداقت حملات هوایی اخیر آنکارا علیه داعش واقعی و صادقانه نیست.
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایسنا
کلمات کليدی: گروه تروریستی ، اردوغان ، کافر ، داعش ، ترکیه ، تهدید