واکنش امام جمعه مشهد به بازگشایی سفارت انگلیس در تهران
این سفارت سابقه 100 سال جنایت دارد
تاریخ انتشار : جمعه ۶ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۲
کد مطلب: 26417
 
امام جمعه مشهد سفارت انگلستان را پایگاه عملیاتی دشمن خواند و افزود: دشمن از هر فرصتی برای ضربه به انقلاب اسلامی ایران استفاده می کند و بازشدن سفارت انگلستان در ایران نیز نگران کننده است.
سرویس سیاسی خبرایرانی: امام جمعه مشهد سفارت انگلستان را پایگاه عملیاتی دشمن خواند و افزود: دشمن از هر فرصتی برای ضربه به انقلاب اسلامی ایران استفاده می کند و بازشدن سفارت انگلستان در ایران نیز نگران کننده است.
 
 

آیت الله سید احمد علم الهدی ر خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه که در رواق بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد شهید باهنر و رجایی گفت: دولت منتخب مردم است و حق دارد تا در تمام عرصه های داخلی و خارجی برنامه ریزی و سیاست گذاری خود را داشته باشد اما در این بین باید به نگرانی ها و دغدغه های مردم نیز توجه جدی داشته باشد.

امام جمعه مشهد افزود: فعالیت دولت مانند ناخدای یک کشتی است که ملت نیز سرنشینان آن هستند، گاهی چالش هایی در بین مسیر رخ می دهد که باعث وحشت و اضطراب مسافرین می شود که روابط و رفت و آمد های اخیر به کشور یکی از همین نگرانی ها است.

وی ادامه داد: این رفت و آمد ها مردم را وحشت زده می کند زیرا این روابط با افرادی است که دشمن ما بوده و همانطور که رهبری فرمودند این دشمنی علاجی نداشته و هروز نیز افزایش می یابد.

آمریکا خواب نابودی ایران را می بیند

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه توافقنامه بستر دشمنی بیشتر را فراهم می کند عنوان کرد: چنین دشمنی سعی دارد از هر نوع نزدیکی در جهت ضربه زنی استفاده کند و نگران این هستیم که توافق اخیر بستر آن را پیش از پیش فراهم آورد.

وی اضافه کرد: این نظرات تحلیل بنده نیست بلکه خود آمریکایی ها صراحتا به این امر اعتراف می کنند و اخیرا یک اندیشکده آمریکایی نوشته است که اوباما امید دارد این توافق سیاست تهران را در برابر آمریکا تغییر دهد.

خطیب جمعه مشهد افزود: آمریکا در راستای توافق خواب نابودی ما را دیده و ایده براندازی نظام و رهبری را دارند و این ادعایی است که خود آن ها نیز بارها ان را اعلام کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بازگشایی سفارت خانه انگلیس نیز گفت: وزیر خارجه انگلیس وارد کشور ما شده و فرش قرمز نیز پیش پای او پهن شده اما در درون همین مملکت طی مصاحبه ای با BBC می گوید احساس می شود سیاست ایران در برابر اسرائیل تغییر کرده است.

آیت الله علم الهدی اضافه کرد: این اظهار نظر وزیر امور خارجه انگلیس دقیقا سه روز بعد از این بود که رهبری فرمودند هر کشوری در مقابل اسرائیل بایستد او را کمک خواهیم کرد.

سفارت خانه انگلیس سابقه صد سال جنایت دارد

خطیب جمعه مشهد سفارت انگلستان را پایگاه علمیاتی دشمنی خواند و افزود: این سفارتخانه سابقه صد سال جنایت در ایران را دارد و وقایعی همچون قرارداد ترکمنچای، ماجرای وثوق الدوله، انحراف مشروطه، نهادیه کردن حکومت پهلوی، کوتای ۲۸ مرداد و فتنه ۸۸ به دست همین کشور اتفاق افتاد.

وی گفت: طی روزهای اخیر رسما مجوز دادند که یک بنگاه خبرپراکنی و یک رسانه دروغ گو به نام بی. بی. سی دوباره به صورت رسمی فعالیت خود رادر ایران آغاز کند، این موارد همان نکاتی است که هم مردم و هم رهبری را نگران کرده است و دولت باید کاری کند که این نگرانی ها از صفحه دل ها محو شود.

آیت الله علم الهدی در بخشی از سخنانش با اشاره به فعالیت های دولت نیز اشاره داشت و عنوان کرد: هر چند داغ دو عنصر خدمتگذار یعنی رجایی و بهشتی با جنایت منافقین بر دل ما نهادینه شد اما خدماتی که دولت مردان امروزی انجام می دهند این تلخی را کمتر می کند.

به گزارش مهر، امام جمعه مشهد با بیان اینکه رهبری هفته دولت را عید دولت خواند افزود: این هفته هم برای دولتمردان و هم برای مردم عید است.

وی گفت: در شرایط فعلی دولت خدمات شایان توجه ای داشته زیرا در این وضعیت خاص اقتصادی و در درگیری های منطقه اداره یک کشور بسیار سخت است اما با همه نارسایی ها و مشکلات موجود، این دولت کشور را به خوبی اداره کرده است.

فعالیت های دولت باید در متن زندگی مردم احساس شود

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: با نگاه به کشورهای اطراف می توان دید که ایران امروز مانند یک قلعه امن در وسط یک میدان جنگ قرار گرفت است زیرا در کشور های منطقه درگیری ها و مشکلات زیادی وجود دارد که به لطف خداوند و زحمت دولت مردان این مشکلات در ایران وجود ندارد.

امام جمعه مشهد گفت: در عرصه مدیریت اجرایی فعالیت های زیادی صورت می گیرد اما باید به گونه ای باشد که مردم این اقدامات را در متن زندگی خود احساس کنند.

افزایش روزانه قیمت ارزاق مردم را ناراضی کرده است

امام جمعه مشهد افزود: فعالیت های اقتصادی از نظر کاهش تورم، خروج از رکود در عرصه مدیریت ها انجام گرفته اما مردم در زندگی خود احساس نمی کنند زیرا هر روز شاهد گرانی و افزایش ارزاق هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: بازار کشور امروز دچار یک نا به سامانی ترسناک هستیم زیرا هر فردی به دلایل مختلف اقدام به سودجویی و ظلم به مردم می کند و لذا باید دولتمردان با نظارت قوی و مدیریت جامع جلوی این اتفاقات را بگیرند.

Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: امام جمعه مشهد،سفارت انگلیس،بازگشایی،خبرایرانی