۱
 
نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری ایران در کیش گشایش یافت
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۶
کد مطلب: 2491
 
نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری ایران در کیش گشایش یافت

به گزارش خبر ایرانی، محسن مهرعلیزاده عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش و فعالان بخش های خصوصی و دولتی در آیین گشایش این نمایشگاه بین المللی حضور داشتند.

سفیر تایلند و فعالان بخش بازرگانی سفارتخانه برخی کشورهای آسیایی در تهران از دیگر شرکت کنندگان در این آیین بودند.

در این نمایشگاه که در فضایی به وسعت 14 هزار متر مربع برپا شده است، بیش از 120 سازمان و موسسه داخلی و خارجی، شرکت و موسسه دولتی و خصوصی، وزارتخانه ها و سازمان های دولتی دارای طرح و پروژه، ستاد تشویق سرمایه گذاری استان ها، صنایع دارای ظرفیت سرمایه گذاری، شرکت های سرمایه گذاری، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری، عرضه کنندگان کالاهای سرمایه ای از جمله خطوط تولید، مشاوران سرمایه گذاری، شرکت های حاضر در بورس، انبوه سازان مسکن و ساختمان آخرین دستاوردها، طرح ها و محصولات خود را در معرض دید علاقمندان قرار می دهند.

هدف از برگزاری این نمایشگاه، ارائه فرصت های سرمایه گذاری و دستاوردهای مجموعه های موفق و حوزه های فعال کشور در زمینه های عمران و شهرسازی، ساختمان و معماری خدمات شهری، مدیریت و برنامه ریزی شهری، نفت، گاز، پتروشیمی، گردشگری، محیط زیست و توسعه پایدار عنوان شده است.

حوزه های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، حمل و نقل و ترافیک، راه و ترابری، بانک و بیمه ، بورس و بازار سرمایه، صنعت، معدن وکشاورزی، مخابرات، نیرو و شهرداری ها و دهیاری های کشور نیز در این نمایشگاه مشارکت دارند.

 

معرفی فرصت ها و اولویت های سرمایه گذاری در بخش های گوناگون و حوزه های فعال کشور به سرمایه گذاران و جویندگان فرصت های سرمایه گذاری، معرفی شرکت ها، سازمان ها و موسسات سرمایه گذار به دارندگان طرح و پروژه های قابل سرمایه گذاری و ارائه کالاهای قابل سرمایه گذاری از اهداف این نمایشگاه بین المللی است.

کارگاه های آموزشی، برپایی نشست های تخصصی برای تبادل تجربه و همچنین ارائه طرح ها و فرصت های سرمایه گذاری از دیگر بخش های این نمایشگاه است.

به گفته دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه، بسیاری از شرکت کنندگان داخلی و خارجی در نمایشگاه از شرکت های بسیار بزرگ حوزه صنعت هستند و علاوه بر مسوولان، شمار زیادی از متخصصان، صاحب نظران، سرمایه گذاران حقوقی و حقیقی، شرکت ها و موسسات سرمایه گذار، صاحبان طرح ها و پروژه های سرمایه پذیر حضور دارند.

دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، سازمان های مناطق آزاد چابهار، ماکو، کیش، انزلی و اروند و مناطق ویژه خلیج فارس، بندر امام خمینی (ره) سرخس و دوغارون در این نمایشگاه حضور دارند.  

این نمایشگاه بین المللی تا روز شنبه 19 بهمن جاری از ساعت 18 تا 22 میزبان علاقه مندان است.

**

مناطق آزاد می توانند الگوی دیگر مناطق کشور در جذب سرمایه گذاری باشند

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش گفت: مناطق آزاد با توجه به اندک بودن محدودیت های جذب سرمایه گذاری و آسان سازی قوانین می توانند الگوی دیگر مناطق کشور در جذب سرمایه های داخلی و خارجی باشند.

محسن مهرعلیزاده شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از پنجمین نمایشگاه بین المللی فرصت های سرمایه گذاری ایران در جزیره کیش افزود: با توجه به تجارب داخل و خارج کشور، در نظر گرفتن اهمیت بیش از پیش برای مناطق آزاد می تواند در توسعه کشور نقش موثری ایفا کند.

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش از مقررات زدایی به عنوان یکی از حرکت های مهم در فرایند توسعه کشور نام برد و گفت: توسعه مناطق آزاد کشور می تواند شکوفایی دیگر بخش ها را در پی داشته باشد.

مهرعلیزاده اظهار کرد: هرچند اقبال سرمایه گذاران خارجی از سرمایه گذاری در کشور به روابط دوجانبه در سطوح عالی بستگی دارد ولی می توان امید داشت با سرمایه گذاری هموطنان چه آنها که سرمایه هایی در داخل و چه آنها که سرمایه هایشان در خارج کشور است، همکاران خارجی آنها نیز به اعتبار این حرکت، سرمایه های خود را به کشور ما روانه کنند.

Share/Save/Bookmark
 


حسن
United States
۱۳۹۲-۱۱-۳۰ ۱۵:۱۵:۵۲
مسخره بود (46)