داعش معدن طلای شرکت‌های آمریکایی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۳
کد مطلب: 24759
 
روزنامه آمریکایی "دیلی بیست" فاش کرد که جنگ علیه گروه تروریستی داعش به سود شرکت‌های تسلیحاتی آمریکایی تمام شده است و آنها درآمدهای هنگفتی از طریق فروش سلاح به کشورهای منطقه کسب کرده‌اند.
 روزنامه آمریکایی دیلی بیست در گزارش خود آورده است که جنگ علیه گروه تروریستی داعش دستاوردهای مالی زیادی از طریق فروش سلاح به برخی کشورهای منطقه که از جانب این گروه احساس خطر می کند، به همراه داشته است.

این روزنامه افزود: درحالی که داعش یک فاجعه برای خاورمیانه به شمار می رود، معدن طلایی برای برخی شرکت های آمریکایی است.

روزنامه دیلی بیست نوشت: پیمانکاران آمریکایی وزارت دفاع آمریکا بهره زیادی از جنگ جاری در خاورمیانه برده اند. شرکت تسلیحاتی "لوکهید مارتن" درخواست های خرید هزاران موشک "هلفایر" دریافت کرده است. شرکت "ای.ام.جنرال" نیز سرگرم اعطای ۱۶۰ خودروی "هموی" است و در همین حال، شرکت آمریکایی "جنرال دینامکیس" نیز میلیون ها دلار مهمات تانک به عراق می فروشد.

این روزنامه افزود: شرکت "اس.او.اس. اینترنشنال" در نیویورک هم یکی از بزرگترین بازیگران در خاک عراق است. این شرکت بعد از سفارت آمریکا مامور به خدمت گرفتن اکثر آمریکایی ها در عراق است. پل ولفوویتز معاون سابق وزیر دفاع یکی از مشاوران هیئت مدیره شرکت و از مهندسان تجاوز به عراق است و این شرکت در پایگاه اینترنتی خود می گوید که قراردادهای کاری به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار در طول سال ۲۰۱۵ میلادی درعراق بسته است.

روزنامه دیلی بیست نوشت: عددی که کسی به آن توجه نکرده است، همان عدد رو به افزایش پیمانکاران لازم برای حمایت از این عملیات (آمریکا در عراق) است. براساس گفته ارتش آمریکا، ۶۳۰۰ پیمانکار در داخل عراق برای حایت از عملیات نظامی کار می کنند. به طور جداگانه، وزارت خارجه آمریکا برای به خدمت گرفتن دیگران در زمینه خدمات نظافتی و بهداشتی، راننده، مترجم و پیمانکاران امنیتی به منظور کار در زندانهای وابسته به آن در عراق تلاش می کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: روزنامه آمریکایی، جنگ ،گروهک داعش،شرکت‌های تسلیحاتی ،آمریکای،درآمدها،فروش سلاح