واکنش سرلشکر فیروزآبادی به اقدام ترکیه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۰
کد مطلب: 24251
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به هدف‌گذاری‌های داعش گفت: دولت‌های ترکیه، عربستان و قطر روی هم‌پیمانی با داعش حساب باز نکنند.
سردار سرلشکر سید حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح طی سخنانی با بیان اینکه داعش حاکمیت بر کشورهای اسلامی را می‌خواهد و ترکیه، عربستان و قطر در این راستا مستثنی نیستند.تأکید کرد: کمک و حمایت از این تروریست‌های تکفیری دیر یا زود امنیت آنها را نیز تهدید می‌کند.

وی تصریح کرد:اشتباهی که دولت ترکیه در روزهای اخیر مرتکب شد و بنام حمله به تروریست های داعش، کردهای مخالف داعش را که در برابر داعش مقاومت می‌کردند مورد حمله قرار داد؛ راه‌های دسترسی تروریست‌های تکفیری را به مرزهای ترکیه تسهیل می‌کند.

سرلشکر فیروزآبادی اقدام دولت ترکیه در حمله به کردهای مخالف داعش را یک اشتباه راهبردی دانست و تأکید کرد:ما نسبت به دوستان کشور بزرگ همسایه ترکیه هشدار می‌دهیم .محاسبات داعش آرمان‌های خیالی ترکیه را نیز در بر می‌گیرد.

عضو شورای امنیت ملی کشور گفت: دولت ترکیه، عربستان و قطر روی هم پیمانی با داعش برای خود حساب باز نکنند؛ داعش حاکمیت بر کشورهای اسلامی را می‌خواهد و ترکیه و عربستان و قطر مستثنی نیستند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان خاطر نشان کرد:دولت ترکیه بایستی نسبت به ملت خود نگران رفتار شیطانی تکفیری‌ها و دشمنی تاریخی صهیونیست‌ها و امریکا که در پشت داعش فعال هستند ،باشد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: سرلشکر فیروزآبادی ، ترکیه ، عربستان ، قطر ، داعش ، کردها