پس از پایان نقل‌وانتقالات لیگ برتر فوتبال؛

میلیاردرهای فوتبال را بشناسیم

7 مرداد 1394 ساعت 8:43

پس از پایان نقل‌وانتقالات فصل جدید لیگ برتر فوتبال چند بازیکن قراردادهای میلیاردی بستند.


سرویس ورزشی خبرایرانی - امیرحسین موحدیان، در حالی که با حرفه‌ای شدن فوتبال ایران به تدریج پرداخت رقم‌های میلیونی روند شتابی فوق‌العاده‌ای به خود گرفت و طولی نکشید که بازیکنان درجه چندمی لیگ برتر ایران نیز وقتی با مدیران باشگاه‌ها پای میز مذاکره می‌نشستند، میلیون را پول خرد حساب کرده و تنها صحبت‌شان قراردادهای میلیاردی بود.
 
این روند به خصوص در سال‌های اخیر و با شروع دهه 90 تسریع شد و رقابت‌های لیگ برتر بدون حضور ستاره‌های میلیاردی بی‌معنی بود.
در این میان بودند بازیکنانی که رقم قرارداد ثبت شده آ‌ن‌ها در سازمان لیگ فدراسیون فوتبال با مبلغ قرارداد داخلی فاصله‌ای از زمین تا آسمان داشت و این موضوع بارها منجر به شکایت بازیکنان به کمیته انضباطی و تذکر شدید این نهاد به مسئولان باشگاه‌ها شد.
برنامه‌های سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال مبنی بر قرار دادن سقف قرارداد برای بازیکنان و سقف بودجه برای باشگاه‌ها نیز نتوانست از سرعت فزاینده این رقم‌های نجومی کم کند و تنها مدتی سبب توجه اصحاب رسانه به چنین موضوعاتی گردید، اما گویی شکایت و شکایت‌کشی بازیکنان به نهادهای انضباطی و اخلاقی فدراسیون فوتبال سبب شده تا در آستانه شروع فصل جدید لیگ برتر باشگاه‌های حاضر در این مسابقات تا حدودی به خود آمده و سعی در کنترل این قبیل قراردادها داشته باشند، تا جایی که با بی‌پولی اکثر تیم‌ها، مبلغ قرارداد بیشتر بازیکنان نه تنها افزایشی نداشته، بلکه تا حدودی تعدیل شده است هر چند در این میان هستند برخی بازیکنانی که رقمی میلیاردی یا نزدیک به میلیارد در برگه قرارداد فصل جاری‌شان ثبت شده است.
باشگاه استقلال تهران سردمدار استفاده از بازیکنان میلیاردی در فصل پانزدهم است این باشگاه مهدی رحمتی دروازه‌بان فصل گذشته باشگاه پیکان را با قراردادی یک میلیاردی و 250 میلیونی به جمع آبی‌پوشان برگردانده و قول پرداخت 570 میلیون از طلب 900 میلیونی وی را داده است، کرار جاسم هافبک جنجالی عراقی استقلال هم قراردادی به مانند مهدی رحمتی با آبی‌پوشان امضا کرده و باشگاه قصد دارد طلب 170 میلیونی وی را نیز پرداخت کند.
امیر ابراهیمی که 40 درصد از قرارداد فصل گذشته خود را از باشگاه استقلال طلب دارد با وعده وصول این طلب و قراردادی یک میلیارد و 250 میلیونی با آبی‌پوشان به توافق رسید.
خسرو حیدری، دیگر بازیکن میلیاردی این فصل استقلال با رقم یک میلیارد تومان است این بازیکن نیز از مدیران باشگاه قول وصول 40 درصد از مطالباتش را گرفته است.
باشگاه پرسپولیس تهران در این فصل تنها با مایکل اومانیا ملی‌پوش کاستاریکایی خود قرارداد میلیاردی بسته است.
رقم قرارداد اومانیا با سرخ‌پوشان یک میلیارد و 150 میلیون تومان است، محسن بنگر دیگر مدافع پرسپولیس نیز قراردادی به ارزش 950 میلیون با این تیم به امضا رسانده که در صورت گرفتن سهمیه آسیا و کسب عنوان قهرمانی از میلیارد گذر خواهد کرد، مهدی طارمی و رامین رضائیان 2 ملی‌پوش تیم فوتبال پرسپولیس نیز در صورت رسیدن سرخ‌پوشان به قهرمانی و کسب سهمیه رقم 800 میلیونی قرارداد خود را به میلیارد ارتقا خواهند داد، علی‌رضا نورمحمدی نیز با قراردادی 900 میلیونی تنها 100 میلیون با رسیدن به جمع میلیاردی‌های باشگاه پرسپولیس فاصله دارد.
سپاهان اصفهان، قهرمان فصل گذشته رقابت‌های لیگ برتر با ثبت چند قرارداد میلیاردی در زمره باشگاه‌هایی قرار گرفته که در سال جاری نیز مانند سنوات قبل، میلیاردر به لیگ برتر تحویل می‌دهد.
احسان حاج‌صفی، در فصل جاری با قراردادی یک میلیارد و 300 میلیونی در صدر بازیکنان سپاهان جای گرفته است، پس از وی لئوناردو پادوانی با قراردادی 370 هزار دلاری به ارزش تقریبی یک میلیارد و 200 میلیون، محمدرضا خلعتبری با یک میلیارد و 200 میلیون و هادی عقیلی با قراردادی یک میلیارد و 100 میلیونی حضور دارند البته لوسیانو پریرا مهاجم برزیلی زردپوشان و مهدی شریفی پدیده 2 فصل اخیر این تیم با رقمی نزدیک به میلیارد از دیگر ستارگان میلیارد دیار زاینده‌رود به شمار می‌روند.
نفت تهران امسال قرارداد میلیاردی ثبت نکرده ولی سید جلال حسینی مدافع ملی‌پوش این تیم با 950 میلیون، علی‌رضا بیرانوند بهترین دروازه‌بان فصل گذشته فوتبال ایران با 900 میلیون و کارلوس سانتوس مدافع برزیلی جدید زردپوشان پایتخت با رقمی نزدیک به 290 هزار دلار از جمله بازیکنانی هستند که بدون شک در صورت موفقیت نفتی‌ها در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا با دریافت پادش از میلیارد عبور خواهند کرد.
تیم فوتبال سایپا نیز با قرارداد 950 میلیونی جواد نکونام که آپشن‌های مختلفی را دربرمی‌گیرد، می‌تواند به عرصه باشگاه‌هایی در لیگ برتر وارد شود که با بازیکن‌شان قرارداد میلیاردی بسته‌اند.
تراکتورسازی تبریز با 3 قرارداد میلیاردی دیگر تیمی است که در این فهرست قرار می‌گیرد نکته جالب توجه در این خصوص، بستن این قراردادها توسط سه بازیکن خارجی سرخ‌پوشان آذری است.
آگوستو سزار و کارلوس کاردوسو برزیلی‌های تراکتور با رقم 350 هزار دلار به ارزش تقریبی یک میلیارد و 150 از میلیاردهای تراکتورسوار هستند، البته دریافتی حمزه یونس مهاجم تونسی‌الاصل این تیم به همراه پول رضایت‌نامه رقمی نزدیک به 700 دلار هزار است که می‌تواند با رسیدن به مبلغ 2 میلیارد و 310 میلیون تومان یکی از گران‌ترین رقم‌های تاریخ لیگ ایران را برای یونس به ثبت رساند.
قاسم حدادی‌فر، بهترین بازیکن فصل گذشته فوتبال ایران با بستن قرارداد میلیاردی به ذوب‌آهن اصفهان دیگر بازیکن میلیاردر لیگ برتر لقب گرفت، البته مبلغ واقعی این قرارداد تاکنون اعلام نشده است.
امیرحسین صادقی و هاشم بیگ‌زاده، مدافعان جدید صبای قم، غلامرضا رضایی مهاجم تیم فوتبال سایپا از دیگر بازیکنانی هستند که احتمال می‌رود با تیم‌های خود قرارداد میلیاردی امضا کرده و به جمع میلیاردرها پیوسته باشند.
شهبازی: بالاترین رقم قرارداد هفته آینده اعلام می‌شود
 
مصطفی شهبازی، دبیر کمیته نقل‌وانتقالات سازمان لیگ فدراسیون فوتبال در خصوص بالاترین رقم قرارداد بازیکنان ثبت شده در این سازمان گفت: تأیید نهایی این موضوع با توجه به این که مدارک مربوط به قرارداد بازیکنان در آخرین روز فرصت نقل‌وانتقالات برای سازمان لیگ ارسال شده نیاز به یک هفته بررسی دارد.
وی افزود: رقم قرارداد برخی بازیکنان در رسانه‌ها درز پیدا کرده که من به عنوان دبیر کمیته نقل‌وانتقالات سازمان لیگ تلویحاً آن را تأیید می‌کنم، البته تأیید نهایی آن مستلزم بررسی‌های بیشتری است.
وی در خصوص گردش مالی فصل نقل‌وانتقالات لیگ پانزدهم بیان کرد: با توجه به مدارک ارسالی باید رقم قرارداد کلیه بازیکنان و باشگاه‌ها را محاسبه کرده و سپس آن را رسانه‌ای کرد.
وی در پاسخ به این که فصل گذشته قبل از شروع رقابت‌های لیگ برتر مبلغ قرارداد بازیکنان منتشر گردید، اضافه کرد: جزییات قراردادهای پارسال زودتر از پایان فرصت نقل‌وانتقالات به دست ما رسید و سازمان لیگ جدول قرارداد باشگاه‌ها را منتشر کرد، ولی مشکلات مالیاتی بازیکنان سبب شد در این فصل مدارک تا آخرین مهلت به دست ما نرسیده و اعلام جزئیات قراردادها به هفته‌های آینده موکول شود.
وی در خصوص مجوز فعالیت‌ تیم‌های بدهکار لیگ برتر گفت: اکثر باشگاه‌های بدهکار به کمیته انضباطی مراجعه کرده و با ارائه رضایت شاکیان و سایر اسناد و مدارک تا حدود زیادی موضوع بدهی‌ها را حل کرده‌اند.


کد مطلب: 24186

آدرس مطلب: http://newsirani.com//news/24186/میلیاردرهای-فوتبال-بشناسیم

خبر ایرانی
  http://newsirani.com