پاسخ سردار دهقان به رجزخوانی آمریکایی‌ها
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۸
کد مطلب: 23607
 
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: قطعاً اجازه دسترسی به اسرار نظامی و امنیتی خود را به هیچ مرجعی نخواهیم داد.
ایسنا: سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان در جمع مدیران و کارکنان وزارت دفاع طی سخنانی در خصوص توافق هسته‌ای اظهار کرد: این توافق نتیجه مقاومت و رشادت ملت ایران، تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و هوشمندی و صلابت تیم مذاکره کننده هسته‌ای بود، که ‌موجب پذیرش موضع عزتمندانه جمهوری اسلامی ایران از طرف قدرت های بزرگ جهانی گردید و گام نخست در مسیر حل و فصل مسائل هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران است که اجرای آن مستلزم رعایت کامل خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران و جلب اعتماد ملت ایران توسط 1 + 5 و نهادهای بین‌المللی ذیربط است.

وی با بیان این‌که «مذاکرات صورت گرفته صرفاً روی موضوع هسته‌ای بوده است» گفت: مسائل گذشته PPI با آژانس توافق شده و ما براساس آن اقدام خواهیم کرد و قطعاً اجازه دسترسی به اسرار نظامی و امنیتی خود را به هیچ مرجعی نخواهیم داد.

وی با اشاره به این‌که «در دکترین دفاعی ما جایی برای سلاح‌های غیرمتعارف وجود ندارد؛ و ما تولید، نگهداری و کاربرد آن را حرام شرعی می‌دانیم» افزود: تاکنون آمریکایی‌ها بایستی متوجه این معنا شده باشند که عوامل قدرت دفاعی و ملی بر این‌گونه تجهیزات و سلاح‌ها استوار نیست و ما برای تسلیح و تجهیز نیروهای مسلح کشورمان از هیچ مرجعی اجازه نمی‌گیریم و متناسب با تهدیدات نیروهای مسلح خود را تجهیز می‌کنیم.

وزیر دفاع تصریح کرد: مسایل مربوط به موشک‌ها نیز ، هیچگاه در دستور کار مذاکرات هسته‌ای نبوده و نظام برنامه‌های خود را در این زمینه با قاطعیت به اجرا می‌گذارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این‌که آمریکایی‌ها اقدام به رجز خوانی کرده‌اند و تصور می‌کنند توانسته‌اند چیزی را بر ملت ایرانی تحمیل کنند ناشی از شناخت نادرست آنان از ملت ایران است.

وی تأکید کرد: آمریکایی‌ها باید بدانند دیگر ارباب دنیا نیستند و کسی آن‌ها را در این موضع به رسمیت نمی‌شناسد.

دهقان گفت: فراموشکاری رئیس جمهور ،‌مشاورین و مقامات مسئول قبلی و فعلی آمریکا در رابطه با میزان تأثیر تهدیدات و اقدامات آن‌ها برروی اراده ،مقاومت و ایستادگی ملت ایران حقیقتاً موجب تعجب است؛ و این چیزی نیست جز قدرت و نفوذ لابی صهیونیستی بر ارکان تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری آمریکا که در آن تنها منافع و امنیت اسراییل مورد توجه است نه منافع مردم آمریکا که با مالیات آنان هزینه خواسته‌ها و امیال رژیم صهیونیستی تامین می‌گردد.

وی با اشاره به آزمایش‌های هسته‌ای‌ اخیر آمریکا همزمان با مذاکرات 1+5 با ایران گفت: این اقدامات دلالت بر عدم پایبندی آن‌ها به صلح و امنیت جهانی است و به همین علت است که ملت‌هاو دولت‌های مستقل نمی‌توانند هیچگاه به آمریکا اعتماد کنند.

وی در پایان تصریح کرد: امروز که اراده‌ سیاسی ملت ایران در مجامع و افکار عمومی جهانی دال بر عدم ورود به تولید سلاح هسته‌ای آشکار و به اثبات رسیده است. خلع سلاح هسته‌ای در سطح منطقه و جهانی که هدف اصلی NPT بوده بایستی به عنوان عامل اصلی حفظ و توسعه ثبات و امنیت در اولویت اقدامات جهانی قرار گیرد و آمریکا در رأس این مسأله قرار دارد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری ایسنا
کلمات کليدی: وزیر دفاع ، سردار دهقان ، رجزخوانی ، آمریکایی‌ها ، موشک‌ها ، مذاکرات ، هسته‌ای