جشن روز عید فطر در عراق لغو شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۰
کد مطلب: 23485
 
در پی انفجار تروریستی شب گذشته در جنوب شهر بعقوبه 200 نفر شهید و زخمی و 20 تن دیگر مفقود شدند.دفتر استانداری دیالی که شهر بنی‌سعد در آن واقع است در بیانیه‌ای سه روز عزای عمومی در سراسر این استان اعلام و جشن روز عید فطر را لغو کرد.
ابنا: انفجار خودروی بمب گذاری شده با سه تُن مواد منفجره در بازار "بنی سعد" در جنوب "بعقوبه" بیش از 200 شهید و زخمی برجای گذاشت.

"خان بنی سعد" شهری با اکثریت جمعیت شیعه در 30 کیلومتری بغداد قرار دارد.

گروه تروریستی تکفیری داعش در پیامی انفجار خودرو بمب گذاری شده در بنی سعد را بر عهده گرفت.

معاون رئیس شورای استانداری دیاله، گزارش داد: شمار تلفات انفجار خودرو بمب گذاری شده در بنی سعد به بیش از 200 کشته و زخمی و 20 مفقود رسید.

«محمد الحمدانی» اضافه کرد: بر اثر این انفجار، بیش از 120 نفر زخمی و 90 تن دیگر جان باختند و 20 نفر دیگر مفقود شده اند که تلاش برای شناسایی مفقود شدگان همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به تخریب های حاصل شده از انفجار گفت: بیش از 50 مغازه تجاری و 70 خودرو براثر این انفجار منهدم شدند.

دفتر استانداری دیالی که شهر بنی‌سعد در آن واقع است در بیانیه‌ای سه روز عزای عمومی در سراسر این استان اعلام و جشن روز عید فطر را لغو کرد.

«احمد التمیمی» فرمانده پلیس محلی در گفت‌وگو با رویترز صحنه انفجار را "وحشتناک" توصیف کرده و گفت: برخی مردم از صندوق‌های میوه در این بازار برای جمع آوری اجساد کودکان استفاده می‌کنند.

«حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق نیز ضمن محکوم کردن این انفجار تروریستی تاکید کرد: تروریست‌ها هیچ جایی در عراق ندارند و ما از آن‌ها انتقام خوهیم گرفت.

«سلیم جبوری» رئیس‌ پارلمان این کشور نیز با محکوم کردن این حمله تروریستی از ساکنان استان دیالی خواست تا به داعش فرصت چنین حملاتی را ندهند و با این گروه تروریستی با جدیت مقابله کنند.

گفتنی است، انفجارهای تروریستی طی هفته‌های گذشته همزمان با شروع عملیات آزادسازی الانبار و محاصره شدید تروریست‌های داعش در شهر "فلوجه" توسط ارتش و نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) افزایش یافته است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا
کلمات کليدی: عید فطر ، مردم عراق ، عزای عمومی ، داعش ، انفجار تروریستی