منتظر تمدید مذاکرات دیگر باشید!
آخرین قدم های مذاکرات هسته ای
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۷
کد مطلب: 22586
 
احتمال ادامه مذاکرات هسته ای حتی بعد از دهم ژوئیه وجود دارد. هم موگرینی و هم لاوروف تاکید کرده اند هنوز مشکلاتی وجود دارد که حل نشده است که ظاهرا تعداد آنها حدود هشت مسئله است. البته لاوروف وزیر خارجه روسیه معتقد است امکان حصول توافق تا چند روز آینده وجود دارد.
سرویس سیاسی خبرایرانی: الجزیره انگلیسی پیش بینی کرد احتمال ادامه مذاکرات هسته ای حتی بعد از دهم ژوئیه وجود دارد.

به گزارش انتخاب به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی ، هم موگرینی و هم لاوروف تاکید کرده اند هنوز مشکلاتی وجود دارد که حل نشده است که ظاهرا تعداد آنها حدود هشت مسئله است.

البته لاوروف وزیر خارجه روسیه معتقد است امکان حصول توافق تا چند روز آینده وجود دارد.

لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه و لاوروف و وزیر خارجه چین وین را ترک می کنند و آماده اند تا هر زمان که طرفها در مذاکرات به توافق نزدیکتر شده اند دوباره به وین بازگردند. البته هیچ ضرب الاجل جدیدی تعیین نشده است و فقط گفته می شود چند ساعت یا چند روز گفتگوها ادامه پیدا می کند. البته به نظر می رسد توافقنامه موقتی که در ژنو امضا شده بود، دست کم تا جمعه یعنی دهم ژوئیه ادامه پیدا می کند.

البته برخی این را ضرب الاجل جدیدی تلقی می کنند اما ممکن است این زمان نیز تمدید شود و این دومین بار است که در این دور از گفتگوها مهلت مذاکرات تمدید می شود.

جیمز بیز افزود به نظر می رسد تحریم های تسلیحاتی علیه ایران یکی از هشت موضوع اختلافی باشد.

برخی از تحریم ها مستقیما به مسئله هسته ای ایران مربوط نمی شود و به تسلیحات متعارف مربوط است که یکی از آنها مربوط به موشک های بالستیک است و البته تحریم های کلی تسلیحاتی علیه ایران نیز یکی دیگر از این تحریم هاست. به نظر می رسد این خود یکی از مشکلات بر سر راه توافق است.

البته از حرف های لاوروف که با خبرنگاران داخلی کشورش مصاحبه کرده بود این طور بر می آید که موضوع ابعاد احتمالی نظامی برنامه هسته ای ایران در گذشته حل شده باشد.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: مذاکرات هسته ای،توافق هسته ای،امیرحسین موحدیان