خیابانی در تهران که فقط ۱۰دقیقه تمیز است!

خبرگزاری تسنیم , 11 تير 1394 ساعت 11:43

رئیس اداره زیباسازی شهرداری منطقه ۶ گفت: پس از شست وشو و پاکیزه کردن دیوارهای خیابان انقلاب و آزادی از آلودگی‌های تبلیغاتی، تنها کمتر از ۱۰ دقیقه زمان می‌برد که دیگر تبلیغات شهری جایگزین شود.


با بیان این مطلب،‌ گفت: کارگران حوزه زیباسازی به طور روزانه  و مرتب وظیفه پاکسازی آگهی و تبلیغات غیرمجاز در این محدوده را بر عهده دارند. پس از شست و شو و پاکیزه کردن دیوارها و مبلمان شهری از آلودگی‌های تبلیغاتی تنها 10 دقیقه زمان لازم است تا دیگر تبلیغات شهری جایگزین شوند. ماندگاری پاکیزگی در نمای خیابان انقلاب کمتر از 10 دقیقه است.

وی افزود: با توجه به حجم بالای تبلیغات و آگاهی‌های غیرمجاز در برخی از معابر از جمله خیابان انقلاب، اجرای طرح سنگالین دنبال شده است، نوع مصالح ساختمانی در ساخت دیوارهای این محدوده به گونه‌ای است که هیچ تبلیغاتی در سطح آن باقی نمی‌ماند و چسبندگی‌ها روی دیوار بی اثر می‌شود.

سعادتی یادآور شد: محور خیابان آزادی و انقلاب در بین مناطق 22 گانه، به عنوان محور پیرایش شهری و طرح آرام سازی و حذف زوائد بصری از سیما و منظر شهری در دست اقدام است. طبق آمار موجود طرح حذف زوائد فیزیکی در محدوده خیابان کارگر، قسمت‌هایی از خیابان کارگر، قسمت‌هایی از خیابان انقلاب و ولی عصر (عج) فراوانی بیشتری دارد.

به گفته  رئیس اداره زیباسازی شهرداری منطقه 6 یکی از کارهای جدید این اداره، اجرای نقاشی و تصویر شهید ورامینی به مختصات 211 مترمربع در خیابان کارگر شمالی، کوچه همدان و ساختمان شماره 3 است. علاوه بر این 900 متر نقش برجسته بر بدنه پل آزادگان در بزرگراه حکیم و نمادهای مذهبی (طرح فاطمیه) در میدان های اصلی منطقه از میدان میدان آرژانتین ، هفت تیر وغیره نصب شده است. 1000 متر نقاشی دیواری خیابان انقلاب و نورپردازی گلدسته مساجد چهارده معصوم (ع) در خیابان 27 کردستان از دیگر اقدامات است.


کد مطلب: 21872

آدرس مطلب: http://newsirani.com//news/21872/خیابانی-تهران-فقط-۱۰دقیقه-تمیز

خبر ایرانی
  http://newsirani.com