احتمال تمدید دو روزه مذاکرات
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۷
کد مطلب: 21537
 
منابع رسانه ای از احتمال تمدید دو روزه مذاکرات و همچنین ارائه راه حل‌های خلاقانه برای عبور از اختلافات فی‌مابین خبر می‌دهند.
منابع رسانه ای از وین خبر می‌دهند که دیپلمات‌ها خواستار تمدید بیشتر مذاکرات نیستند ولی دستکم دو روزه زمان بیش از موعد مقرر شده به عنوان ضرب الاجل توافق برای ادامه رایزنی‌ها نیاز دارند.

در همین زمینه دیپلمات‌های غربی به خبرنگار المانیتور گفته‌اند که در نشست فردا همه وزرای خارجه(وزرای خارجه چین و روسیه) حضور ندارند و بجای آنها معاونینشان در نشست ایران و 5+1 حضور دارند.

این خبرنگار با اشاره به اینکه مذاکرات به شکلی جدی ادامه دارد و همچنان اختلافاتی وجود دارد تصریح کرده که با وجود اختلافات راه‌حل های خلاقانه‌ای برای برون رفت از بن بست ارائه شده است.

هشتمین دور رایزنی‌های هسته‌ای در راستای نگارش پیش نویس برنامه جامع اقدام مشترک از روز چهارشنبه 27 خرداد ماه در سطح معاونان در شهر وین در جریان است و معاونان ظریف و اعضای هیأت کارشناسی ایران در وین حضور داشتند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران ظهر شنبه به منظور شرکت در مذاکرات جاری هسته‌ای وارد وین محل برگزاری این مذاکرات شد. جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز جمعه شب وارد وین شده بود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس
کلمات کليدی: تمدید مذاکرات ، راه حل‌های خلاقانه ، دیپلمات‌ها ، وین