حقيقت روزه داري در ماه رمضان فراموش نشود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۱۲
کد مطلب: 21019
 
رييس شوراي فرهنگي نهاد رياست‌جمهوري با بيان اينكه رسيدن به تقوا يكي از مهمترين كاركردهاي ماه رمضان است، افزود: در كنار پرهيز از خوردن و آشاميدن انسان بايد به حقيقت روزه داري كه همان رسيدن به تقوا است، توجه ويژه نشان دهد.
حجت الاسلام و المسلمين سيد رضا اكرمي، رييس شوراي فرهنگي نهاد رياست‌جمهوري با بيان اينكه ماه رمضان ماه خودسازي و ارتقاي معنويت است، گفت: پرهيز از خوردن و آشاميدن از اذان صبح تا اذان مغرب نوعي رياضت باطني است.
وي با بيان اينكه رسيدن به تقوا يكي از مهمترين كاركردهاي ماه رمضان است، افزود: در كنار پرهيز از خوردن و آشاميدن انسان بايد به حقيقت روزه داري كه همان رسيدن به تقوا است، توجه ويژه نشان دهد.
اكرمي اظهار داشت: يك مسلمان با روزه داري بايد خصايل انساني را در خود تقويت كند؛ از دروغ، تهمت، غيبت و همه خصايل زشت دوري كرده و بتواند در اين ماه گام بزرگي در جهت خودسازي بردارد.
عضو جامعه روحانيت مبارز عنوان كرد: ارتباط با خداوند در اين ماه زيبايي خاصي دارد، يك مسلمان در كنار روزه داري با تلاوت قرآن، دعا و راز و نياز ارتباط بهتري با پروردگار خود پيدا مي كند كه حفظ و استمرار اين ارتباط براي آينده مسئله مهمي است.
رييس شوراي فرهنگي نهاد رياست‌جمهوري با ذكر اينكه بايد تقوا را در اين ماه تمرين كنيم، اظهار داشت: تقوا هدف بزرگي براي انسان است و اگر تقوا در وجود انسان تقويت شود، ديگر او به سوي زشتي ها و ناپاكي ها حركت نمي كند و در جهت كسب خصايل ديني تلاش خواهد كرد.
اكرمي با اشاره به اهميت تقواي سياسي گفت: در كار تقواي فردي كه همگان بايد براي رسيدن به آن كوشش كنند، مسؤولان در نظام اسلامي موظف هستند كه تقواي سياسي را نيز در خود تقويت كنند تا مسؤوليت را يك فرصت براي خدمت به مردم بدانند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : حج
کلمات کليدی: روزه داری، خبر ایرانی، ماه رمضان، حقیقت، خدا