محسنی اژه ای خبر داد:

حکم ۱۰ سال زندان برای مهدی هاشمی

21 خرداد 1394 ساعت 17:12

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه حکم بدوی پرونده مهدی هاشمی تأیید شد، گفت: بالاترین حکم مجازات که 10 سال حبس است، اجرا خواهد شد.


سرویس سیاسی خبرایرانی: معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه حکم بدوی پرونده مهدی هاشمی تأیید شد، گفت: بالاترین حکم مجازات که 10 سال حبس است، اجرا خواهد شد.

محسنی اژه ای در جمع خبرنگاران در استان گلستان، گفت : مهدی هاشمی ۳ جرم داشت و براساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی که اگر چنانچه کسی تا ۳ جرم داشته باشد براساس این ماده هر یک از جرائمش مجازات مستقل می گیرد و در مقام اجرا ، اشد آن مجازات اجرا می شود.

اختلاس، ارتشا و مباحث امنیتی؛‌ جرائم مهدی هاشمی

حجت الاسلام محسنی اژه ای گفت : جرم وی اختلاس ، ارتشا و مباحث امنیتی بود .

وی گفت : مهدی هاشمی در کیفرخواست ۱۲ اتهام داشت که بعضی از آن اتهامات را دادگاه بدوی با هم ادغام کرد و بعضی را هم تبرئه کرد از جمله جاسوسی را تبرئه کرد اما اختلاس ، مباحث امنیتی و ارتشا را دادگاه بدوی حکم داد و دادگاه تجدید نظر هم با رعایت همین ماده ۱۳۴ مجازات اسلامی تایید کرد .

محسنی اژه ای، گفت : اختلاس براساس قانون اگر همراه با جعل باشد بین ۷ تا ۱۰ سال حبس ، اگر بدون جعل باشد ۵ تا ۱۰ سال حبس و در مورد رشوه هم از ۵ تا ۱۰ سال حبس و در مورد مسائل امنیتی از ۲ تا ۵ سال حبس دارد .

سخنگوی قوه قضاییه، افزود : در مقام اجرا آنکه بالاتر هست اجرا می شود که همان ده سال حبس است .

حجت الاسلام اژه ای، در مورد جرم رسانه ای شدن بازداشت حمید بقایی نیز گفت : اینکه بازداشت آقای بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور سابق رسانه ای شده ، جرم نیست و بر طبق تبصره ماده ۱۸۸ اگر خلاف آن باشد جرم است.

محسنی اژه ای برای معرفی رییس کل جدید دادگستری گلستان به گرگان سفر کرده بود .


کد مطلب: 20127

آدرس مطلب: http://newsirani.com//news/20127/حکم-۱۰-سال-زندان-مهدی-هاشمی

خبر ایرانی
  http://newsirani.com