استمداد فرانسه ازهکرها برای مقابله با داعش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۳
کد مطلب: 19132
 
مانوئل والز اظهار داشت که دولت فرانسه قصد دارد تعداد زیادی از هکرهای اینترنتی و یک جامعه مدیریتی را برای رصد فعالیت های افراط گرایان به صورت آنلاین به خدمت بگیرد.
مهر: مانوئل والز نخست وزیر فرانسه از برنامه این کشور برای استفاده از هکرهای اینترنتی برای مقابله با تهدیدی که گروه های افراطی اسلام گرا در اینترنت ایجاد می کنند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اسپاتنیک، مانوئل والز اظهار داشت که دولت فرانسه قصد دارد تعداد زیادی از هکرهای اینترنتی و یک جامعه مدیریتی را برای رصد فعالیت های افراط گرایان به صورت آنلاین به خدمت بگیرد.

وی افزود این هکرها وظیفه دارند نیروهای جهادی را در اینترنت شناسایی کرده و مانع از جذب جوانان فرانسوی بدست آنها شوند. مقامات فرانسوی پیش از این نیز اقداماتی را در جهت جلوگیری از فعالیت گروه های افراطی اسلام گرا آغاز کرده بودند.

این در حالی است که بعد از حمله تروریستی به نشریه فرانسوی شارلی عبدو در فرانسه، دولت فرانسه با انتشار ویدئویی یک کمپین به راه انداخت تا مانع از جذب جوانان فرانسوی به داعش شود.

گفتنی است دولت فرانسه طرحی را تصویب کرده که براساس آن 60 میلیون یورو برای مقابله با افراط گرایی از جمله مراقبت های سایبری هزینه خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: دولت فرانسه ، هکرها ، جذب جوانان ، داعش