ظرف یک ماه آینده/ نيروگاه دوم كيش ساخته می شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۰۰
کد مطلب: 1617
 
مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش در ديدار با اعضا كميسيون انرژي مجلس، ضمن تشريح اقدامات چهار ماه گذشته اين سازمان، بر عزم راسخ خود بر ايجاد زيرساخت هاي كيش تاكيد كرد.
ظرف یک ماه آینده/ نيروگاه دوم كيش ساخته می شود
به گزارش خبرایرانی،علي اصغر مونسان در ديدار با حجت الاسلام و المسلمين موسوي نژاد و دكتر خويي از اعضا كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي و "اسدالله قره خانی" عضو سابق کمیسیون انرژی مجلس و مشاور کمیسیون انرژی اتاق تهران و اردشیر دادرس رییس انجمن صنفی جایگاه داران سی.ان.جی گفت: در بدو ورود به جزيره كيش، کمبود های اساسی در بخش زیر ساخت های انرژی مورد ارزيابي قرار گرفت و از آنجا كه اعتقاد بر اين است كه خاموشي و كمبود آب در جزيره كيش زیبنده مهم ترین مقصدگردشگری کشور نیست لذا تکمیل زیر ساخت های انرژی در دستور كار سازمان منطقه آزاد كيش قرار گرفت.
مونسان بیان کرد: وجود تنها یک نیروگاه در جزیره کیش و متصل نبودن به شبکه سراسری برق، قطعی برق و خاموشی را در هنگام بروز مشکلات فنی در نیروگاه اجتناب ناپذیر می کند از اينرو ساخت دومين شركت آب و برق كيش را در دستور كار داريم كه تا يك ماه آينده عملياتي مي شود.
مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش از بهره برداری کامل دو واحد نیروگاهی با توان تولید 70 مگاوات برق در دهه فجر امسال و نوروز سال 93 خبر داد و گفت: مشكل خاموشي كيش در تابستان رفع شده است.
وي گفت: نيروگاه جديد كيش در نزديكي خط لوله گاز سيري به كيش در جنوب غرب جزيره ساخته مي شود كه جوابگوي نيازهاي طرح هاي عمراني در اين منطقه از جزيره خواهد بود.
وی اضافه کرد: حل مشکلات شبکه توزیع برق با توجه به زمان بر بودن آن هم اینک در دستور کار کارشناسان معاونت عمرانی قرار گرفته است و در کوتاه ترین زمان برای رفع آنها اقدام خواهد شد.
مونسان با بیان این که به دلیل فرسودگی شبکه توزیع آب، روزانه 47 درصد از تولید آب شیرین در جزیره کیش هدر می رود اظهار کرد: با تلاش متخصصان و کارشناسان شبکه توزیع آب، تلاش می شود با رفع بخشی از مشکلات این شبکه تا پایان امسال ، میزان هدر رفتن آب هفت یا هشت درصد کاهش یابد.
مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش همچنین به گلايه ساکنان و گردشگران از بوی نامطبوع فاضلاب در برخی قسمت های جزیره کیش اشاره کرد و گفت: تا هفت ماه آینده تصفیه خانه جديد كيش با ظرفيت 10 هزار متر مكعب به بهره برداری می رسد كه اين ميزان آب تصفيه شده، اين امكان را براي گسترش فضاي سبز كيش فراهم مي كند.
Share/Save/Bookmark