پس از چندماه؛
مدير عامل سابق كيش در جزيره آفتابي شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۱
کد مطلب: 1608
 
عليرضا عامري مدير عامل سابق كيش در تعطيلات روزهاي اخير به جزيره كيش رفت تا با ظاهر شدن در انظار عمومي اعلام بازداشت نشده است.
به گزارش خبرنگار خبرايراني از كيش، عامري كه در مراسم توديع خود نيز حضور نيافته بود پس از چند ماه به كيش رفت و در هتل داريوش جزيره اسكان يافت.
شنيده هاي خبرنگار ما حاكي از آن است كه شركت ماركوپولو كه از قرابت خاصي با  عامري دارد، هماهنگي هاي اقامت نامبرده را از طريق شركت مسافرتي خود صورت داده است.
گفتني است ،در پي ورود عامري به كيش معاون گردشگري كيش و تني چند از مديران سابق منطقه آزاد كيش و فعالان اقتصادي به استقبال وي رفتند. به دنبال اين استقبال و نارضايتي كيشوندان مدير عامل منطقه آزاد قاسم نيا معاون گردشگري  را عزل و محب خدايي را جايگزين وي كرد.

عامري كيست؟
عامری پیش از انتصابش به عنوان مديرعامل سازمان مناطق آزاد كيش، مدتي را به عنوان معاون بقايي در سازمان ميراث فرهنگي فعاليت داشت.
بقايي در هنگام نصب وي به اين سمت، با تكيه بر توانمندي‌هاي وي در حوزه گردشگري گفته بود: «عامری از تجربه و توانمندی بسیار خوبی در زمينه گردشگري برخوردار است و حضور وی فرصت گرانبهایی برای این منطقه آزاد کشور محسوب می شود. او مديري است به شرط جلب رضایت مردم می تواند سالیان سال در کیش مدیریت کند.» اين درحالي بود كه بعدها پرونده‌ای، به اتهام واگذاري‌ غيرقانوني زمين و ساخت‌وساز برای وی در سازمان بازرسی کل کشور تشکیل شد.

واگذاري زمين‌هاي مرغوب
عامري چند هفته پس از روي كار آمدن دولت يازدهم از سمت خود بركنار شد. در همان ايام گزارش‌ها، حاكي از اين بود كه مديرعامل سازمان مناطق آزاد كيش برای پاسخ‌گویی به اتهامات وارده درباره برخی ساخت و سازها و همچنین واگذاری غیرقانونی شمار زیادی قطعه زمین این جزیره راهی سازمان بازرسی کل کشور شده تا از خود دفاع کند.

طي دو سال آخر دولت دهم قیمت خرید زمین در جزیره کیش با جهشی خیره کننده مواجه شده بود. به طور مثال می‌توان به منطقه‌ای تازه ساخت و جدید به نام "نوبنیاد" اشاره کرد که قیمت هر متر واحد مسکونی از ۱۸ میلیون ریال در ۲ سال گذشته به ۳۸ میلیون ریال افزایش یافته بود.

۳۱ مرداد ماه امسال گزارش شد، سازمان بازرسی کل کشور با تحقیق درباره چگونگی واگذاری زمین در منطقه فاز F دستور توقف و باز پس گیری موارد معامله شده به افراد را صادر کرده است و خرید و فروش زمین در این منطقه را برای مشاوران املاک کیش ممنوع اعلام کرده است.
همچنين واگذاري و تخريب پارك آهوان و قطع بيش از 200 اصله درخت نادر و كهنسال كيش جهت تغيير كاربري براي مركز تجاري از جمله اقداماتي بود كه اعتراض ساكنان و كسبه كيش را به دنبال داشت.
Share/Save/Bookmark