۱
 
تاخیر 7 ساعته پرواز هواپیمایی قشم ایر مسافران را عاصی کرد
پیوستن شرکت هواپیمایی قشم ایر به ناوگان های تاخیری در پرواز
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۶
کد مطلب: 16034
 
قشم ایر مدتهاست مسافران خود را عاصی کرده به طوری که گفته می شود تاخیرات پی در پی این ایرلاین که به تازگی رخ داده منجربه کاهش مسافرانش شده است.این در حالی است که پیش از این از قشم ایر به عنوان یکی از بهترین شرکتهای هواپیمایی توسط مسافرانش نام برده می شد.
خبرایرانی: قشم ایر مدتهاست مسافران خود را عاصی کرده به طوری که گفته می شود تاخیرات پی در پی این ایرلاین که به تازگی رخ داده منجربه کاهش مسافرانش شده است.این در حالی است که پیش از این از قشم ایر به عنوان یکی از بهترین شرکتهای هواپیمایی توسط مسافرانش نام برده می شد.

از مسافران عادی گرفته تا متخصصان و صاحبنظران صنعت هواپیمایی کشور همه می دانند که ناوگان هوایی ایران پر است از مشکلات کوچک و بزرگی که این صنعت را تا لب پرتگاه کشانده است.اما این بار از تاخیرات هواپیمایی آسمان به عنوان رکوردار و پس از آن ایران ایر و ماهان بگذریم گویا تن قشم ایر هم به هواپیماهای این ناوگان خورده است.

درحالی ایرلاین‌های داخلی به تصویب آئین‌نامه حقوق مسافران معترضند و نسبت به آن مقاومت نشان می‌دهند که مسافران پرواز قشم تهران هواپیمایی قشم‌ایر در اعتراض به تاخیر 7 ساعته حاضر به ترک هواپیما در فرودگاه مهرآباد نشدند.

پرواز شماره 1241 هواپیمایی قشم از مبدا قشم به مقصد تهران که قرار بوده راس ساعت 17.50 دقیقه (17 بهمن ماه)،پرواز کند با تاخیر 7 ساعته پرید.

گفته می شود در خصوص این تاخیر توضیحی از سوی مسئولان قشم ایر ارائه نشده است. گویا در این میان اعلام شده بود که به خاطر شرایط نامساعد آب و هوایی این هواپیما قادر به پرواز نیست اما بعدها مشخص شد چنین ادعایی واقعیت نداشته است.

ناظران می گویند مسافران به علت چنین تاخیری و اطلاع رسانی نکردن حاضر به پیاده شدن از پرواز در مقصد نشده و از مسئولان خواستار پاسخگویی شدند اگرچه در نهایت پاسخ مسئولان این بود که نمی توانند خسارتی بابت تاخیر به وجود آمده بپردازند.

جالب این که به دنبال این بحرانی که گریبانگیر مسئولان شده بود آنها پیشنهاد بلیت رفت و برگشت به مشهد را دادند اما مشروط بر این که 100 هزار تومان از نرخ بلیت را مسافران پرداخت کنند.

مسافران خواستار برخورد سازمان هواپیمایی کشوری با ایرلاین‌هایی شد که هیچ توجهی به حقوق مسافران ندارند. این در حالی است که در حال حاضر آئین‌نامه حقوق مسافران در شورای عالی هواپیمایی مراحل تصویب را طی می‌کند، آئین‌نامه‌ای که گفته می‌شود شرکت‌های هواپیمایی به دلیل آن‌که قرار است بابت تاخیرات خسارت بپردازند با آن مخالفت می‌کنند.
Share/Save/Bookmark
 


محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۱-۱۰ ۰۹:۳۰:۰۰
متاسفانه پرواز های خارجی این شرکت هم با تاخیر 5 ساعته انجام میشود (2002)