۲
 
واکنش معاون اول احمدی‌نژاد به صدور حکمش
تاریخ انتشار : شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۵
کد مطلب: 13730
 
وکیل معاون اول رئیس‌جمهور سابق گفت: "محمدرضا رحیمی حکم صادره برای خود را قابل پذیرش نمی‌داند و از رئیس دستگاه قضا برای بررسی مجدد پرونده، درخواست اعمال ماده ۱۸ خواهد کرد".
محمدرضا نادری وکیل معاون اول رئیس‌جمهور سابق در خصوص واکنش محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور سابق به حکم صادره برای وی اظهار داشت: "این حکم برای ایشان قابل پذیرش نیست و معلوم است که از آن ناراحت هستند".

وی با بیان اینکه برای اجرای حکم صادره برای موکلش زمانی در نظر گرفته نشده، تصریح کرد: ما دنبال اعاده دادرسی هستیم و ممکن است برای توقف اجرای حکم، دستوری هم بگیریم.

وکیل معاون اول دولت احمدی‌نژاد همچنین گفت که "ظرف چند روز آینده درخواست خود از رئیس قوه قضائیه برای اعمال ماده 18 در پرونده رحیمی را تقدیم دستگاه قضایی خواهد کرد".

براساس ماده 18 قانون آئین دادرسی، اگر آرای قطعی دادگاه‌های عمومی و انقلاب، نظامی و دیوان عالی کشور به‌تشخیص رئیس قوه قضاییه به‌عنوان قاضی القضات، خلاف بیّن شرع باشند، جهت اعاده دادرسی به مرجع صالح برای رسیدگی مجدد ارجاع می‌شود.

چندی پیش محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور سابق از سوی شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران به 15 سال حبس و دو میلیارد و 850 میلیون تومان رد مال و یک میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شده بود که شعبه 11 دیوان عالی کشور به‌عنوان مرجع تجدیدنظر، حکم حبس وی را به 5 سال و 91 روز کاهش داد و رد مال و جزای نقدی را تأیید و او را به انفصال از خدمات دولتی محکوم کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تسنیم
 


خیلی عالی
۱۳۹۳-۱۱-۱۰ ۰۲:۳۱:۵۱
خوبه خوب (1869)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۰ ۱۸:۵۲:۱۹
پنج سال کمه خیلی کمه، (1876)