شایعه تابعیت دوگانه رئیس سازمان بورس +تکذیبیه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۲
کد مطلب: 12096
 
در این صورت که برخی شنیده‌ ها نشان می دهد که فطانت‌ فرد دارای تابعیت دوگانه است. گفته‌ می‌شود، مساله تابعیت دوگانه مدیر عامل جدید بورس سال گذشته هنگامی که او را به عضویت هیات مدیره بانک ملی منصوب کردند نیز حرف و حدیث‌هایی را ایجاد کرده بود.
خبر ایرانی: روز دوشنبه با تصویب شورای عالی بورس و حکم وزیر اقتصاد، محمد فطانت‌‌فرد به جای دکتر صالح آبادی به سمت ریاست سازمان بورس منصوب شد.

به گزارش خبر ایرانی، بنا به این گزارش اعضای شورایعالی بورس با قدردانی از تلاش‌ های یک دهه دکتر صالح‌آبادی ریاست سازمان بورس و با توجه به انتصاب وی به عنوان مدیرعامل بانک توسعه صادرات، با استعفای وی از سمت ریاست سازمان بورس موافقت و محمد فطانت‌‌فرد را به عنوان رئیس جدید این سازمان تعیین کردند.

روزنامه وطن امروز با استناد بر شنیده ها درباره دو تابعیت بودن رئیس جدید سازمان بورس محمد فطانت فرد  در مورخ 26 آذر ماه این چنین اظهار کرد:
در این صورت که برخی شنیده‌ ها نشان می دهد که فطانت‌ فرد دارای تابعیت دوگانه است. گفته‌ می‌شود، مساله تابعیت دوگانه مدیر عامل جدید بورس سال گذشته هنگامی که او را به عضویت هیات مدیره بانک ملی منصوب کردند نیز حرف و حدیث‌هایی را ایجاد کرده بود.

پس از فرار محمود خاوری، مدیرعامل دو تابعیتی بانک ملی به کانادا مساله تابعیت دوگانه به عنوان خط قرمز در انتصاب‌ های دولتی مورد تاکید رسانه‌ ها و دستگاه‌ های نظارتی قرار گرفت، در صورتی که شنیده‌ها درباره تابعیت دوگانه مدیر عامل جدید بورس و عضو هیات مدیره بانک ملی صحت داشته باشد نشان‌ دهنده این است که دولت از تجربه خاوری درس عبرت نگرفته است.

تکذیبیه دکتر فطانت فرد در رابطه با شایعه پراکنی یکی از روزنامه های کشور درباره دوتابعیت بودن وی این گونه نوشت:

جناب آقای محمد آخوندی
مدیرمسئول محترم روزنامه وطن امروز

سلام علیکم؛
پیرو انتشار خبری با تیتر "رئیس بورس تابعیت دوگانه دارد؟" در صفحه اول شماره 1492 مورخ 26/9/93 آن روزنامه و طرح ادعای تابعیت دوگانه جناب آقای دکتر فطانت، رئیس محترم سازمان بورس و اوراق بهادار، تصریح می گردد ادعای مذکور کذب محض و از مصادیق بارز افتـراء و نشر اکاذیب بوده و به استناد مواد 1، 6، 9 و 30 قانون مطبوعات و نیز ماده‌های 697 و 698 قانون مجازات اسلامی، جرم و مستوجب مجازات قانونی محسوب می‌شود.

بر این اساس، مقتضی است دستور فرمایید تکذیبیه این سازمان را براساس ماده 23 قانون مطبوعات، در اسرع وقت در همان صفحه و ستون و با همان حروف، درج نمایند.

بدیهی است این سازمان حق قانونی خود را برای پیگیری قضایی این ادعا، محفوظ می‌داند.

سعید مستشار

رونوشت: جناب آقای دکتر فطانت، رئیس محترم سازمان بورس و اوراق بهادار، جهت استحضار
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: بورس+رئیس+امیرحسین موحدیان