احیای بانک‌های ورشکسته ایتالیایی برای همکاری با ایران

1 شهريور 1397 ساعت 10:47

رئیس اتاق مشترک ایران و ایتالیا گفت: با مدیران سیستم بانکی ایتالیا توافق شده است تا فعالیت چند بانک ورشکسته را با یورو احیا کنند تا بتوانند با ایران همکاری داشته باشند.


احمد پورفلاح رئیس اتاق مشترک ایران و ایتالیا با بیان اینکه در ایتالیا بانک‌هایی داریم که وابستگی زیادی به دلار ندارند، اظهار داشت: در ایتالیا این تصمیم گرفته شده است که این بانک‌ها و حتی بانک‌های ورشکسته را تنها برای همکاری با ایران با یورو کار کنند.

وی با بیان اینکه این بانک‌های ورشکسته ایتالیای ممکن است در گذشته روابط دلاری نیز داشته باشند، گفت: با مدیران سیستم بانکی ایتالیا صحبت و توافق شده است که چند بانک را احیا کنند و فعالیتشان نیز با یورو باشد تا بتوانند با ایران همکاری داشته باشند.

رئیس اتاق مشترک ایران و ایتالیا ادامه داد: در شرایط فعلی و با وجود تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان، برخی از بانک‌های درجه ۳ و ۲ ایتالیایی پنجره خود را به روی ایران نبستهاند و باکشورمان کار می‌کنند، اما در برخی از موارد نیز برای نقل و انتقال پول از صرافی‌ها استفاده می‌شود.

وی افزود: در ایتالیا به جای همکاری با شرکت‌های بزرگ که با دلار نیز کار میکنند و (برای همکاری با ایران) نگران آینده خود هستند، بهتر است با شرکت‌های کوچک و متوسط همکاری داشته باشیم که در بازار دلار نیستند و با ارز‌های دیگری مانند یورو میشود با آن‌ها همکاری داشت.


کد مطلب: 109575

آدرس مطلب: http://newsirani.com//news/109575/احیای-بانک-های-ورشکسته-ایتالیایی-همکاری-ایران

خبر ایرانی
  http://newsirani.com