احتکار کره صحت دارد؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۸
کد مطلب: 109562
 
یک مقام مسئول گفت: با توجه به فراوانی کره در سطح بازار و ارائه محصول با تخفیف از سوی برخی فروشگاه‌ها، موضوع احتکار صحت ندارد.
 علی رجبی رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات سنتی تهران  احتکار کره از سوی برخی برند‌های لبنی را تکذیب کرد و گفت: احتکار زمانی رخ می‌دهد که با کمبود و کسری در بازار مواجه شویم، این درحالی است که هم اکنون نه تنها کسری در باب عرضه کره نداریم بلکه برخی فروشگاه‌ها این محصول را با تخفیف به مشتریان خود عرضه می‌کنند.

وی افزود: با وجود آنکه تاکنون گزارشی مبنی بر کمبود عرضه و کسری موجودی از سوی واحد‌های صنفی به اتحادیه گزارش نشده است، موضوع احتکار کره شایعه‌ای بیش نیست.

به گفته رجبی با توجه به فراوانی کره در سطح بازار نمی‌دانم این موضوع از کجا نشأت گرفته است؟ چرا که در شرایط کنونی شاهد توزیع انبوه محصول از سوی تمامی برند‌های لبنی هستیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات سنتی در پاسخ به این سوال که آیا نوسان نرخ ارز نمی‌تواند عاملی برای احتکار این محصول وارداتی باشد، تصریح کرد: نوسان نرخ ارز تأثیری بر روند توزیع محصول نداشته است و موضوع احتکار تنها در شرایطی صدق می‌کند که با کسری عرضه در مغازه‌ها روبه‌رو باشیم.

Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران
کلمات کليدی: احتکار کره ، شایعه ، بازار لبنیات