روحانی: هرگز اهل تجاوز نبودیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۷
کد مطلب: 109545
 
رئیس جمهور گفت:این تاریخ است که به ما می‌گوید اگر قدرتمند نباشیم و اگر استوار بر اهدافمان نایستیم، دیگرانی هستند که ما را از پای در بیاورند.
رئیس جمهور گفت:این تاریخ است که به ما می‌گوید اگر قدرتمند نباشیم و اگر استوار بر اهدافمان نایستیم، دیگرانی هستند که ما را از پای در بیاورند.

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران صبح امروز (سه‌شنبه) در مراسم روز صنعت دفاعی و رونمایی از دستاورد‌های جدید دفاعی، اظهار داشت: ایام پربرکت ماه ذی الحجه ماه عبادت و نمایش بزرگ اتحاد و قدرت مسلمانان در کنار خانه خدا است. ماه فداکاری و عید قربان، ماه ولایت و عید بزرگ غدیر است که امیدوارم این ایام برای همه ملت ایران و مسلمانان جهان پر برکت باشد.

وی افزود: پایان مردادماه هرسال بعنوان روز صنعت دفاعی برای ما بسیار حائز اهمیت است که دستاورد‌های یک ساله اندیشمندان و محققان در صنعت دفاعی را مشاهده کنیم. به همه این عزیزان به خاطر تلاشی که سال‌ها انجام داده اند به ویژه در فرصت یکسال گذشته خسته نباشید می‌گویم.

روحانی ادامه داد: این تاریخ است که به ما می‌گوید اگر قدرتمند نباشیم و اگر استوار بر اهدافمان نایستیم، دیگرانی هستند که ما را از پای در بیاورند. خداوند خواسته که بشر در کمال انس و صلح و همزیستی مسالمت آمیز با هم زندگی کنند و اسم ما را انسان گذاشته اند که انسان از همان ماده انس به معنای با هم بودن و به هم محبت کردن است.

رئیس جمهور با بیان اینکه متاسفانه در طول چهل سال گذشته دشمنان ما ایران هراسی را ترویج کرده اند، تصریح کرد: این که ما اطمینان پیدا کنیم که همه افراد جامعه در صراط مستقیم حرکت می‌کنند، و کسی چشم طمع به ما ندارد به ویژه آنجه در یک منطقه جغرافیایی بسیار حساس هستیم و متاسفانه دشمنان ما در طول ۴۰ سال ایران هراسی به عده‌ای ایچنین القا کردند که ایران حیات، بقا و عزت شما را تهدید می‌کند.

وی گفت: تجربه این ۴۰ سال نشان داده که ما به کسی تجاوز نکردیم و اگر اهل تجاوز بودیم فرصت‌های به ظاهر استثنائی نیز از نظر نظامی در اختیار داشتیم. آنوقتی که صدام به کویت حمله کرد، عراق تقریبا در یک محاصره جهانی قرار گرفت و از طرفی ۸ سال عراق به ما تجاوز کرده بود، خیلی موقعیت حساسی بود و می‌توانستیم به نفع خودمان استفاده کنیم، اما این کار را نکردیم.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: دستاورد‌های دفاعی ، روحانی ، رئیس جمهوری