قتل دوست صمیمی با چاقوی یادگاری
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۵
کد مطلب: 109509
 
درگیری دو مرد دستفروش که در پارک قائم قلیان اجاره می‌دادند به قتل دوست صمیمی آن‌ها انجامید.
درگیری دو مرد دستفروش که در پارک قائم قلیان اجاره می‌دادند به قتل دوست صمیمی آن‌ها انجامید.


به گزارش خبرنگار ما، روز دوشنبه ۲۲ مردادماه امسال بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران با تماس تلفنی مأموران کلانتری ۱۵۳ شهرک ولیعصر از مرگ مشکوک پسر جوانی در بیمارستان قیاسی باخبر و همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل شد. تیم جنایی در بیمارستان با جسد پسر ۲۱ ساله‌ای به نام فرشید روبه‌رو شد که با اصابت چاقو به گردنش به قتل رسیده بود. نخستین بررسی‌ها حکایت از این داشت که مقتول ساعت ۲ بامداد روز شنبه ۲۰ مردادماه در درگیری در پارک قائم با اصابت چاقوی مرد ۳۱ ساله‌ای به نام شهروز زخمی و به بیمارستان منتقل شده است. تحقیقات مأموران نشان داد این درگیری بین دو دستفروش به نام شهروز و حمید رخ داده است که مقتول به هواخواهی حمید وارد درگیری می‌شود و پس از زخمی شدن دو روز بعد فوت می‌کند.


همچنین مشخص شد در این درگیری، قاتل هم زخمی شده و در بیمارستان شریعتی بستری است. در حالی که تحقیقات درباره این حادثه ادامه داشت، صبح دیروز قاتل پس از بهبودی به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد و مورد بازجویی قرار گرفت.


متهم با اظهار پشیمانی از قتل دوستش گفت: چند سالی است در نزدیکی شهربازی پارک قائم بساط دستفروشی دارم. در کنار بساطم قلیان هم به مبلغ شش هزار تومان به افرادی که برای تفریح به پارک می‌آمدند، می‌دادم. مدتی بود بساطم را جمع کرده بودم و فقط چند کارگر داشتم که قلیان اجاره می‌دادند. در این مدت مقتول هم به پارک رفت و آمد داشت و با هم دوست صمیمی بودیم تا اینکه من با حمید که او هم در پارک قلیان اجاره می‌داد، اختلاف پیدا کردم. چند باری من با حمید درگیر شده بودم. شب حادثه من در خانه بودم که یکی از کارگرانم به خانه‌ام آمد و گفت: حمید بساط ما را به هم ریخته است. خیلی عصبانی شدم و چاقوی دست قرمزی را که یکی از دوستانم به من یادگاری داده بود، برداشتم و به پارک رفتم. وقتی با حمید درگیر شدم، مقتول به هواخواهی از او وارد درگیری شد. قصد کشتن او را نداشتم و فقط می‌خواستم او را بترسانم و خطی روی سرش بیندازم، اما وقتی چاقو را به سویش پرتاب کردم، چاقو به گردنش اصابت کرد و من هم با چاقوی حمید زخمی شدم. متهم در ادامه برای تحقیقات بیشتر به دستور قاضی پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: مرد دستفروش ، جنایت ، چاقوی یادگاری