ترامپ برخی فرماندهان ارشد نظامی آمریکا را تغییر می‌دهد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب: 109469
 
یک روزنامه مشهور آمریکایی از آمادگی رئیس جمهور ایالات متحده برای معرفی فرماندهان جدید ارتش در خاورمیانه و اروپا خبر داده است.
 روزنامه وال استریت ژورنال در مطلبی نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا احتمالا فرماندهان نظامی در خاورمیانه و اروپا را معرفی خواهد کرد و این بزرگترین تغییر چشمگیر در فرماندهی ارتش آمریکا در دولت ترامپ تا امروز خواهد بود.

روزنامه وال استریت ژورنال افزود: تغییر فرماندهان نظامی آمریکا شامل افسران خاورمیانه و کسانی خواهد شد که در حال مقابله با روسیه هستند، همین طور فرماندهان جزیره گوانتانامو نیز تغییر خواهند کرد.

مقام‌های رسمی اعلام کردند که «ریچارد کلارک» ژنرال ارشد ارتش آمریکا به عنوان رئیس فرماندهی عملیات‌های ویژه در تامپای فلوریدا معرفی خواهد شد. وی جانشین ژنرال تونی توماس می‌شود که سال آینده بازنشسته خواهد شد.

کلارک هم اکنون مدیر طرح‌های راهبردی و سیاست ستاد مشترک پنتاگون است. کلارک در برنامه ریزی و اجرای عملیات ویژه‌ای که منجر به قتل اسامه بن لادن شد، نقش مهم و اساسی داشته است.

ترامپ همچنین قصد دارد ژنرال «تاد والترز» از نیروی هوایی آمریکا را به عنوان فرمانده جدید نیروهای آمریکایی در اروپا معرفی کند. والترز هم اکنون فرمانده نیروی هوایی آمریکا در اروپا، آفریقا و نیروی هوایی ناتو است. تمرکز اصلی وی در سال‌های اخیر بر روی مقابله با اقدامات روسیه بوده است.

ژنرال «کنث مک کنزی» از نیروهای تفنگدار آمریکایی نیز قرار است ریاست فرماندهی مرکزی آمریکا را بر عهده بگیرد. وی جانشین ژوزف ووتل خواهد شد. معرفی کلارک و مک کنزی نیاز به تصویب نهایی سنا خواهد داشت.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم