بازیگر «ولایت عشق»: بازیگری رنگ پول و بیزینس گرفته
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۹
کد مطلب: 109454
 
بازیگر سریال "ولایت عشق" گفت: بازیگری امروز به طور کامل بیزینس شده است در صورتی که بازیگری به هیچ وجه پول و بیزینس نیست بلکه هنر است. هنر در پی خود خلاقیت می‌آورد و خلاقیت نشان در زندگی واقعی مردم دارد.
اکبر زنجانپور بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درخصوص کمرنگ شدن بازیگران بزرگی همچون محمدعلی کشاورز، جمشید مشایخی و عزت الله انتظامی در سال‌های بعد از هفتاد سالگی آن‌ها گفت: اینکه چرا بازیگران بزرگ ما بیکار شده‌اند را باید از تهیه کنندگان و کارگردانان سینما جویا شد، چون این کم کاری به بیماری این عزیزان مرتبط نیست بلکه این بزرگان در سال‌های پیش از بیماری نیز کم کار بودند.

وی در همین راستا ادامه داد: از وقتی که یک عده بازیگر خاص به سینما آمدند جای بزرگان سینما به این تازه وارد‌ها رسید، اما این بازیگران با یک نوع بازی خاص پا به عرصه هنر گذاشتند که به هیچ وجه از جنس مردم نبود، به همین دلیل آن‌ها هنوز موفق نبود و محبوبیت بازیگران پیشکسوت را ندارند.

بازیگر سریال "ولایت عشق" با اشاره به پختگی بازیگران در سال‌های بعد از دهه پنجاه زندگی اضافه کرد: سینما و بازیگری باید عین خود زندگی باشد، اما در سینمای امروز ما مشخص نیست اساس کار انتخاب بازیگرانی که هیچ سابقه‌ای در این عرصه ندارند از کجا آمده است.

وی در همین راستا ادامه داد: بازیگری امروز به طور کامل بیزینس شده است در صورتی که بازیگری به هیچ وجه پول و بیزینس نیست بلکه هنر است. هنر در پی خود خلاقیت می‌آورد و خلاقیت نشان در زندگی واقعی مردم دارد.

بازیگر سریال "مختارنامه" وضعیت کنونی سینما را ناگوار خواند و اذعان کرد: من به آثاری که امروز تولید می‌شود سینما نمی‌گویم، چون هیچ نشانی از جامعه ندارد و شخصیت‌های فیلم‌ها در جامعه حضور ندارند.

وی فیلمنامه‌های امروز سینما را تکراری و ناامید کننده دانست و افزود: چرا باید روی همه چیز سرپوش گذاشته شود؟. این داستان تکراری عشق دختر به پسر و بلعکس تا کی می‌خواهد ساخته شود؟. من که از وضعیت فعلی سینما گیج شده ام و نمی‌دانم چطور می‌توان از آن راه به در برد.

زنجانپور با اشاره به جدایی خود از نمایش "شاه لیر" خاطرنشان کرد: به علت برخی مشکلات نتوانستم همکاری خود با مسعود دلخواه را در پروژه شاه لیر ادامه دهم و دیگر در این نقش بازی نخواهم کرد. به جای آن در حال حاضر مشغول آغاز تمرینات نمایشی به کارگردانی خودم برای اجرا در سالن قشقایی تئاتر شهر تهران هستم.

Share/Save/Bookmark
مرجع : میزان
کلمات کليدی: اکبر زنجانپور ، بازیگر سینما ، تازه واردها ، بیزینس