واکنش یک نماینده به تهدیدات جنگی آمریکا
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۴
کد مطلب: 109443
 
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص مذاکره با آمریکا گفت:ایشان با توجه به تجربه برجام بصراحت فرمودند: مذاکره با آمریکا و رئیس جمهور این کشور امکان پذیر نیست.
 اکبر رنجبرزاده، نماینده اسدآباد و عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفتگو با جام جم آنلاین با اشاره به این‌که در مقطع فعلی تلاش آمریکا برای مذاکره، رسیدن به نتایجی است که پیگیری می‌کند، افزود:آمریکایی‌ها مذاکره‌ای را دنبال می‌کنند که تمامی چارچوب آن در اتاق فکر این کشور تنظیم شده و چیزی را می‌خواهند اجرا و تحمیل کنند که خواسته دولتمردان این کشور است.

وی با اشاره به این‌که نام چنین ترفند‌ها و برنامه ریزی‌های یکطرفه را نمی‌توان مذاکره گذاشت، گفت:این نوع مذاکره در واقع تحمیل خواسته‌های آنان به جمهوری اسلامی ایران است و اگر می‌خواستیم تن به چنین خواسته‌های نابه حقی بدهیم باید اوایل انقلاب این کار را می‌کردیم.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی مذاکره در شرایط فعلی را مخالف مصلحت نظام، انقلاب و کشور دانست و تاکید کرد:با موقعیتی که آمریکا دنبال آن است تا با هر شیوه‌ای، حتی تحمیل تحریم‌ها بر ملت، کشور را زمینگیر کند موضوع مذاکره منتفی است.

وی درباره شرایط انجام مذاکره نیز گفت:رهبر معظم انقلاب تاکید دارند در وضعیت عقب‌نشینی آمریکا از مذاکره برجام هیچ گفت‌وگویی صورت نمی‌گیرد و هر وقت طرفین در شرایط همسطح قرار گرفتند می‌توانیم به انجام یک گفت‌وگوی برابر فکر کنیم.

رنجبرزاده تاکید کرد:اگر قراراست امتیاز بدهیم باید امتیاز هم بگیریم. نمی‌شود یک طرف تسلیم خواسته‌ها و طرف دیگر گوش به فرمان طرف مقابل باشد. کشور در موضوع برجام با آمریکا مذاکره کرد، اما این کشور مسیر مشخص شده را متوقف کرد وآن‌را نپذیرفت و برجام را نا فرجام کرد و زیر تعهدات خود زد، پس مذاکره با چنین کشور عهد شکنی به صرفه و صلاح کشور نیست.

وی با تاکید بر این‌که جمهوری اسلامی ایران در این شرایط باید منافع سیاسی و اقتصادی کشور را با تکیه بر توان داخلی تامین کند، گفت:کشور چشم امیدی به سراب آمریکایی‌ها و غرب ندارد و باید به دنبال آب حیات واقعی کشور باشد و تولید را با بسیج مردمی رونق دهد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی افزود: فرصت طلایی به وجود آمده تا از ورود کالا‌های خارجی به کشور جلوگیری شود. باید همراه با مردم نگاهمان به تولید داخلی باشد و مسئولان کشور هم با پاکدامنی، انگیزه کافی و صداقت کامل در مقطع زمانی فعلی از این فرصت استفاده کنند تا حداکثر بهره وری صورت گیرد.

وی درباره تهدیدات جنگی آمریکا علیه کشور نیز گفت:جنگ زمانی اتفاق می‌افتد که منافعی برای آمریکایی‌ها داشته باشد. در شرایط فعلی که منفعت دولتمردان این کشور در جنگ نیست، قطعا جنگی رخ نخواهد داد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود:آمریکاهم اکنون از وضعیت فعلی خود در منطقه و فروش تسلیحاتش به کشور‌های حاشیه خلیج فارس رضایت دارد. با عربده کشی‌هایی که در منطقه می‌کند گاو‌های منطقه‌ای را با ترس از به راه افتادن جنگ می‌دوشد.

رنجبر زاده با تاکید بر این‌که اگر جنگی اتفاق بیفتد هرچند خسارتی برای کشور خواهد داشت، اما بازنده اصلی در منطقه آمریکاست، گفت: جنگ با ایران خسارت‌های سنگینی در منطقه و عرصه جهانی خواهد داشت. ملت ایران با جنگ هشت ساله آزموده شد و نشان داد آغاز کننده جنگ نبوده، اما همیشه پیروز میدان است.

وی با اشاره به غیرت ملت ایران در مقابله با دشمن افزود:پشتوانه‌های کافی از نظر نظامی برای دفاع از جمهوری اسلامی ایران وجود دارد و مشکلی از نظر توان دفاعی نداریم.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: مذاکره با آمریکا ، اکبر رنجبرزاده ، تهدیدات جنگی