جهانگیری در دیدار با اقتصاددانان چه گفت؟

خبرگزاری تسنیم , 28 مرداد 1397 ساعت 12:54

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه دولت از نقد عالمانه و کارشناسی سیاست‌های اقتصادی خود استقبال می‌کند، تاکید کرد: آمادگی لازم برای اصلاح مستمر سیاست‌های اقتصادی دولت وجود دارد.


اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در دیدار جمعی از کارشناسان جوان اقتصادی، اداره مطلوب کشور و جلوگیری از آسیب رسیدن به زندگی مردم در شرایط تحریم را مهمترین اولویت دولت دانست و گفت: باید با ایجاد ساز و کار‌های کارآمد برای اداره کشور به نحوی عمل کنیم که زندگی مردم و فعالیت بنگاه‌های اقتصادی دچار آسیب نشود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها با ایجاد اتاق فکر و گروه اقدام بدنبال اعمال تحریم علیه ایران هستند، بر لزوم برنامه ریزی دقیق و واکنش بموقع برای مهار تحریم‌ها تاکید کرد و افزود: باید در مقابل اقدامات آمریکا برنامه‌هایی را به اجرا بگذاریم که کمترین فشار و آسیب بر اقشار مختلف جامعه به ویژه طبقات ضعیف وارد شود.

جهانگیری با اشاره به اینکه دولت از نقد عالمانه و کارشناسی سیاست‌های اقتصادی خود استقبال می‌کند، تاکید کرد: من بعنوان معاون اول رییس جمهور باید از سیاست‌های دولت حمایت کنم، در عین حال آمادگی لازم برای اصلاح مستمر سیاست‌های اقتصادی دولت وجود دارد تا با تقویت نقاط قوت سیاست‌ها و برطرف کردن نقاط ضعف بر کارآمدی سیاست‌های اقتصادی دولت بیافزائیم.

رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از کارشناسان اقتصادی حاضر در جلسه خواست با بکارگیری همه توان و ظرفیت علمی خود راهکار‌های عملی و قابل اجرا و عملیاتی در جهت مهار تحریم‌ها و اداره هر چه بهتر کشور تدوین کنند و راهکار‌های پیشنهادی برای مدیریت کشور در شرایط تحریم را به دولت ارائه دهند.

در این جلسه که دبیر هیات دولت و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز حضور داشتند، برخی از راهکار‌ها برای مهار تحریم و کاهش آثار منفی آن بر اقتصاد کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


کد مطلب: 109416

آدرس مطلب: http://newsirani.com//news/109416/جهانگیری-دیدار-اقتصاددانان-گفت

خبر ایرانی
  http://newsirani.com