۲ میلیارد نفر در فقر زندگی می‌کنند

خبرگزاری تسنیم , 28 مرداد 1397 ساعت 15:45

نتایج گزارش "کمک جهانی انسانی ۲۰۱۸ " نشان می‌دهد که ۲ میلیارد نفر در سراسر دنیا در فقر به سر می‌برند.


به گزارش به نقل از خبرگزاری آناتولی، نتایج جدید گزارش موسوم به "کمک جهانی انسانی 2018 " حاکی است که بیش از 2 میلیارد نفر در سراسر جهان در فقر زندگی می کنند و 753 میلیون نفر با فقر مطلق روبرو هستند و برای زنده ماندن مبارزه می کنند.

بر اساس این گزارش، وضعیت مربوط به انسان هایی که از قحطی، خشکسالی، منازعات و بلایا و فجایع طبیعی رنج می برند هر سال در روز جهانی کمک های انسانی که 19 آگوست است، منتشر می شود.

این روز هر سال 19 آگوست برگزار می شود تا از انسان هایی که از بحران های مختلف در سراسر جهان رنج می برند، حمایت صورت گیرد.

این گزارش افزود: حداقل 201 میلیون نفر در 134 کشور جهان در سال 2017 میلادی به کمک های انسان دوستانه برای زنده ماندن نیاز داشته اند.

این گزارش نشان می دهد که 20.7 میلیون نفر در یمن نیاز به کمک های انسانی دارند. این رقم در سوریه به بیش از 13.7 میلیون نفر رسیده است. ترکیه که میزبان 3.5 میلیون آواره سوری است با 12.8 میلیون نفر افراد نیازمند به کمک های انسانی در رتبه سوم این فهرست قرار دارد.

کشورهای اتیوپی، عراق، نیجریه، جمهوری دموکراتیک کنگو، سودان جنوبی، افغانستان، سومالی، کنیا، هائیتی، مالاوی، کلمبیا، سودان، چاد، زیمبابوه، مالی، اوکراین، کامرون، لبنان، پاکستان، بروندی، اردن، جمهوری آفریقای مرکزی، اوگاندا، نیجر، فلسطین، موزامبیک، ماداگاسکار، لیبی، آنگولا، بنگلادش، سریلانکا، نپال و میانمار نیز در این فهرست قرار دارند.

اتیوپی، نیجر، پاکستان، سومالی، سودان جنوبی و سودان کشورهایی هستند که با 3 نوع بحران یعنی جنگ و درگیری ، فجایع طبیعی و بی خانمان شدن اجباری به طور همزمان روبرو هستند.

این گزارش حاکی است که بیش از 2 میلیارد نفر در سراسر جهان با درآمد کمتر از 3.2 دلار در روز زندگی می کنند. بیش از 753 میلیون نفر نیز با درآمد کمتر از 1.9 دلار در روز امرار معاش می کنند و با فقر مطلق روبرو هستند.

تعداد افرادی که در سال 2017 میلادی مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده اند با 2.9 میلیون نفر افزایش به بیش از 68.5 میلیون نفر رسیده است.

این گزارش افزود: بیش از 60 درصد کمک های بین المللی به 10 کشور در سال 2017 میلادی اختصاص یافته است و 14 درصد این کمک ها به سوریه ارسال شده است. یمن نیز 8 درصد این کمک ها را دریافت کرده است. سوریه برای پنجمین سال متوالی بیشترین بخش از کمک های انسان دوستانه جهانی را دریافت کرده است.

ترکیه و یونان نیز به علت ورود مهاجران غیرقانونی، برای نخستین بار در بین ده کشور بزرگ دریافت کننده کمک های انسان دوستانه قرار گرفته اند.

این گزارش نشان می دهد که ترکیه با 8.07 میلیارد دلار بیشترین سهم را در اختصاص کمک های مالی و انسان دوستانه داشته است. آمریکا با 6.68 میلیارد دلار در رتبه دوم و آلمان با 2.99 میلیارد دلار در جایگاه سوم بوده اند.


کد مطلب: 109381

آدرس مطلب: http://newsirani.com//news/109381/۲-میلیارد-نفر-فقر-زندگی-می-کنند

خبر ایرانی
  http://newsirani.com