تذکر قاضی‌پور درباره حق ایران از نفت دریای خزر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵
کد مطلب: 109380
 
نماینده مردم ارومیه در مجلس در تذکری گفت: اصل مطلب درباره سهم ایران از دریای خزر باید از زبان رئیس مجلس، رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه مطرح و واقعیت مشخص شود.
نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای‌اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 28مرداد) پارلمان در اخطاری، به اصول 77 و 78 قانون اساسی استناد کرد و گفت: براساس اصل 77 قانون اساسی، عهدنامه‌ها، مقاوله‌نامه‌ها، قرارداد‌ها و موافقت‌نامه‌های بین‌المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد و اصل 78 قانون اساسی تأکید می‌کند که هرگونه تغییر در خطوط مرزی، مگر اصلاحات جزیی با رعایت مصالح کشور، ممنوع است. این به شرطی است که یک طرفه نباشد و به استقلال و تمامیت ارضی کشور لطمه وارد نکند، البته باید به تصویب چهار، پنجم مجموع نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز برسد.

وی افزود: رئیس مجلس باید رئیس‌جمهور و وزیر امورخارجه را دعوت و به مجلس احضار کند تا فرمایشاتی که درباره دریای خزر داشتند را بیان کرده و نمایندگان را در جریان امور قرار دهند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس تأکید کرد: در شبکه‌های مجازی سلطنت‌طلبان علیه نظام جمهوری‌اسلامی ایران شایعات فراوانی درباره سهم دریای خزر مطرح کردند؛ لذا اصل مطلب باید از زبان رئیس مجلس، رئیس‌جمهور و وزیر امورخارجه مطرح و واقعیت مشخص شود.

قاضی‌پور در پایان خاطرنشان کرد: ایرانیان حق خود از دریای خزر را از دست نمی‌دهند و سهمیه کشور از نفت دریای خزر مشخص است که باید از آن استفاده کنند.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم