مرکل و پوتین علیه ترامپ ائتلاف می‌کنند؟
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۰
کد مطلب: 109342
 
یک روزنامه آلمانی با توجه به سفر امروز رئیس جمهوری روسیه به آلمان نوشت: پیش بینی می‌شود نتیجه این دیدار تشکیل ائتلافی علیه ترامپ باشد.
روزنامه آلمانی مورگن پست با اشاره به سفر «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه به آلمان به منظور دیدار و گفتگو با «آنگلا مرکل» صدر اعظم این کشور نوشت: تماس‌های تلفنی زیاد مرکل با پوتین هم نتوانست مانع از تمدید تحریم‌های اروپا و آمریکا علیه روسیه شود، اما آنچه که توجه همگان را به خود جلب می‌کند این است که صدر اعظم آلمان با تمام این فراز و نشیب‌ها و مخالفت‌ها همچنان پوتین را به عنوان یکی از همکاران مهم خود می‌داند.

پروژه نورد استریم ۲ از مواردی است که به استحکام مناسبات برلین- مسکو کمک کرده است. انتقال گاز بین روسیه و اروپا سالانه پول زیادی بالغ بر ۲-۳ میلیارد دلار عاید اوکراین می‌کند، اما این امر منجر به بهبود مناسبات روسیه- اوکراین نشده است.

در این میان آلمان سعی داشته و دارد تا به عنوان یک میانجی شرایط میان دو کشور را به سمت آرامش هدایت کند. از سوی دیگر نقش روسیه در سوریه نیز به یکی از موضوعات قابل اهمیت برای برلین تبدیل شده و بی شک یکی از موضوعاتی است که در مذاکره مرکل و پوتین به آن پرداخته خواهد شد.

مورگن پست در بخش دیگری نوشت: مواضع اخیر ضد اروپایی ترامپ و همچنین تهدید‌های این کشور علیه روسیه، تداوم تحریم‌های آن از دیگر موارد مشترکی است که رهبران آلمان و روسیه به آن خواهند پرداخت.

این انتظار وجود دارد که مرکل و پوتین در گفتگو‌های فشرده امروز خود بتوانند ائتلافی علیه ترامپ تشکیل دهند. ائتلافی که می‌تواند در حوزه مسائل مربوط به اروپا، ایران و روسیه باشد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: ترامپ ، پوتین ، مرکل