واگذاری نوزادان از طریق سامانه فرزندخواندگی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۴
کد مطلب: 109330
 
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: هم اکنون ۳ هزار و ۷۰۰ خانواده متقاضی فرزندخواندگی هستند که بر اساس اولویت بندی، روندکار انجام می‌شود.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: هم اکنون ۳ هزار و ۷۰۰ خانواده متقاضی فرزندخواندگی هستند که بر اساس اولویت بندی، روندکار انجام می‌شود.

مهشید موقر با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های اصلی سازمان بهزیستی تسهیل فرآیند فرزندخوازندگی است، گفت: در این زمینه برنامه‌ها و طرح‌های خوبی پیش بینی شده است که از جمله می‌توان به راه اندازی سامانه فرزندخواندگی اشاره کرد.

وی تصریح کرد: هر چند سامانه اشاره شده در هفته‌های گذشته به دلیل عدم پشتیبان با قطع و وصل‌های روبرو بوده است، اما خوشبختانه با تلاش‌هایی که صورت گرفته این سامانه پشتیبان پیدا کرده است و دیگر مشکلی نخواهد داشت.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه تا امروز ۸ هزار نفر در سامانه فرزندخواندگی ثبت نام کرده اند، گفت: از این تعداد ۳ هزار و ۷۰۰ خانواده متقاضی فرزندخواندگی هستند و پشت نوبت قرار دارند.

وی با اشاره به شرایط بچه‌ها در مراکز نگهداری سازمان بهزیستی گفت: اکثر این بچه‌ها کودکان بدسرپرست هستند و برخی از آن‌ها مشکلات پزشکی اعم از معلولیت دارند و قاعدتا خانواده‌های کمتری برای سرپرستی آن‌ها اقدام می‌کنند.

موقر ادامه داد: سازمان بهزیستی تلاش می‌کند با توجه به تعداد خانواده‌های متقاضی، شرایط واگذاری بچه‌ها را به خانواده‌ها تسهیل کند و در این زمینه از بروکراسی‌های اداری بکاهد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران با اشاره به نگهداری کودکان در مراکز بهزیستی گفت: هم اکنون ۴ شیرخوارگاه در سطح استان تهران فعال هستند که کودکان بی سرپرست و بدسرپرست را نگهداری می‌کنند.

وی تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در بهزیستی استان تهران، تعداد واگذاری کودکان به خانواده‌ها نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که البته این روند باید ادامه پیدا کند.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: سامانه فرزندخواندگی ، واگذاری نوزادان ، بهزیستی