ترامپ چگونه دیدار با روحانی را خراب کرد؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
کد مطلب: 109270
 
یک رسانه غربی از وساطت رئیس جمهور فرانسه برای دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا در حاشیه مجمع عمومی سال گذشته سازمان ملل و بر هم خوردن این دیدار به دلیل اظهارات «دونالد ترامپ» خبر داد.
المانیتور در گزارشی مدعی شده که قرار بوده «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران و «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا با وساطت «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه، دیدار کند، اما این جلسه به دلیل اظهارات ترامپ به هم خورده است.

این دیدار در سال گذشته ترتیب داده شده بود و قرار بود ترامپ در ساعت ۸:۳۰ بعدازظهر با روحانی در هتل محل اقامات رئیس جمهوری ایران دیدار کند، اما سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی و انتقاد وی از ایران و اتهاماتی که علیه تهران مطرح کرد سبب به هم خوردن این دیدار شد.

به نوشته المانیتور، ترتیب دادن دیدار روسای جمهور ایران و ایالات متحده، بنا بر درخواست وزارت خارجه آمریکا و یا میانجگری فرانسه انجام شده بود.

این وضعیت در حالی است که ترامپ در یک ماه اخیر چندین بار از تمایل خود برای دیدار با رئیس جمهوری ایران سخن گفته، اما حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در بیانات اخیرشان با اشاره به بدعهدی‌ها و کارشکنی‌های کاخ سفید انجام هر گونه مذاکره با واشنگتن را ممنوع اعلام کردند.

Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: روحانی ، دیدار روحانی ، ترامپ