۳۰۰ کشیش آمریکایی بیش از ۱۰۰۰ کودک را مورد آزار جنسی قرار داده‌اند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۰
کد مطلب: 109229
 
گزارش تحقیق دوساله دستگاه قضایی ایالت پنسیلوانیای آمریکا نشان می‌دهد که طی چند دهه، هزاران کودک از سوی بیش از ۳۰۰ کشیش مورد دست‌درازی جنسی قرار گرفته‌اند.
هیئت منصفه عالی ایالت پنسیلوانیا روز گذشته (سه‌شنبه) در گزارشی کم‌سابقه از دست‌درازی جنسی بیش از 300 کشیش حوزه‌های اسقفی این ایالت به بیش از 1000 کودک خبر داد.

 
در این گزارش آمده است که بیش از 1000 کودک - و احتمالا شمار بیشتری از آن‌ها - از سوی صدها کشیش کاتولیک در شش حوزه اسقفی ایالت پنسیلوانیا مورد آزار و اذیت و دست‌درازی جنسی قرار گرفته‌اند، آن‌هم در شرایطی که مقامات کلیسایی برای پرده‌پوشی علیه این حوادث گام‌هایی را برداشته‌اند.

 
به نوشته نشریه تایم و خبرگزاری آسوشیتدپرس، هیئت منصفه عالی ایالات پنسیلوانیا در گزارش خود عنوان کرده که بر این باور است «تعداد واقعی» کودکانی که از آن‌ها سوءاستفاده جنسی شده است، ممکن است «در شمار هزاران» باشد، زیرا برخی سوابق از دست رفته و قربانیان از اینکه اعلام شکایت کنند، هراس دارند. در این گزارش آمده است که بیش از 300 کشیش طی دوره‌های چند دهه‌ای، مرتکب این سوءاستفاده‌ها و دست‌درازی‌های جنسی شده‌اند.

 
جاش شاپیرو، دادستان کل ایالت پنسیلوانیا نیز می‌گوید که نتیجه این تحقیق که دو سال به طول انجامیده است، نشان دهنده [رویه] نظام‌مند سرپوش‌گذاشتن [بر این موارد] از سوی مقامات ارشد کلیسایی در پنسیلوانیا و در واتیکان است.

 
دادستان کل ایالت پنسیلوانیا که در کنفرانسی خبری گفت: «این سرپوش‌گذاشتن، پیچیده بود. و در تمامی این مدت، به طرز شوکه‌کننده‌ای، رهبری کلیسا سوابق این سوءاستفاده‌ها را حفظ کرده و بر آن‌ها سرپوش گذاشته است. این اسناد که از "آرشیو محرمانه" این حوزه‌های اسقفی به دست آمده است، ستون فقرات این تحقیق را تشکیل می‌دهند.»
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم