کاهش قیمت تخم مرغ در بازار
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۲
کد مطلب: 109197
 
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: نهاده‌ها ۱۰۰ درصد تا ۳۰۰ درصد افزایش قیمت داشتند و نمی‌توان انتظار داشت قیمت تخم مرغ و مرغ با این افزایش قیمت‌ها ثابت بماند.
ناصر نبی پور رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در خصوص اوضاع بازار تخم مرغ و قیمت این محصول اظهار کرد: قیمت‌ها نسبت به هفته‌های گذشته کاهش حدود ۸۰۰ تومانی داشته و به قیمت حدود هر کیلو ۶۷۰۰ تومان رسیده است. دلیل افزایش قیمت اعتصاب راننده‌ها بود که قیمت بالا رفت و تخم مرغ از اصفهان و مشهد به تهران در حجم بالا منتقل نمی‌شد.

وی افزود: در استان‌هایی مانند تهران، قزوین و البرز به خاطر آنفولانزا تولید تخم‌مرغ نداریم و قیمت تخم‌مرغ در حال حاضر به تعادل رسیده است.

نبی پور تاکید کرد: ما هیچ نیازی به واردات نداریم و تولید به میزان بالایی انجام شده و اگر کسی تخم مرغ را وارد کند به تولیدکنندگان خیانت کرده است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی خاطرنشان کرد: نهاده‌ها نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد تا ۳۰۰ درصد افزایش قیمت داشتند و نمی‌توان انتظار داشت قیمت تخم مرغ و مرغ با این افزایش قیمت‌ها ثابت بماند.

وی افزود: سویا و ذرت نسبت به ۶ ماه گذشته بالای ۹۰ درصد افزایش قیمت داشتند. با ارز دولتی تخم مرغ وارد می‌کنند که هر شانه آن ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش می‌رسد، اگر همین دلار را به تشکل‌ها بدهند تا بتوانند خود را نجات دهند ما هم تخم مرغ را ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان به مسئولان تحویل می‌دهیم.

نبی پور در رابطه با قیمت جوجه یک‌روزه تصریح کرد: جوجه یک روزه هم نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است. سال گذشته جوجه ۲۵۰۰ تومان بود، اما امسال به ۵۵۰۰ تومان رسیده است. در حال حاضر هر شانه تخم مرغ به حدود ۱۳ هزار تومان رسیده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایلنا
کلمات کليدی: تخم مرغ ، بازار ، مرغ