مذاکره وزرای خارجه آمریکا و کانادا درباره تحریم‌های ایران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۷
کد مطلب: 109100
 
وزارت خارجه آمریکا از گفتگوی تلفنی وزیر خارجه ایالات متحده با همتای کانادایی‌اش درباره تنش دیپلماتیک بین ریاض و اتاوا و همچنین تحریم‌های ایران خبر داده است.

به گزارش اسپوتنیک، هدر نوئرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: مایک پامپئو وزیر خارجه ایالات متحده در گفتگوی تلفنی با کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا درباره تنش دیپلماتیک اخیر بین ریاض و اتاوا و تحریم‌های آمریکا علیه ایران رایزنی کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، روابط کانادا و عربستان سعودی هفته گذشته زمانی متشنج شد که وزارت خارجه کانادا از ریاض خواست تا فعالان حقوق بشر را سریعا آزاد کند. عربستان نیز این درخواست کانادا را دخالت در امور داخلی‌اش ارزیابی کرده است.

دوشنبه گذشته عربستان سعودی سفیر خود در کانادا را فراخوانده است و به سفیر کانادا نیز 24 ساعت فرصت داد تا خاک این کشور را ترک نماید. عربستان سعودی همچنین مبادلات تجاری با کانادا را به‌حالت تعلیق درآورده است.

نوئرت افزود: مایک پامپئو وزیر خارجه ایالات متحده با کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا گفتگو کرده است. آنها درباره مناقشه دیپلماتیک بین عربستان سعودی و کانادا بر سر درخواست کانادا برای آزادی فعالان حقوق بشر رایزنی کرده‌اند. آنها همچنین درباره ایران و اوکراین نیز مذاکره کرده‌اند.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم