تست موشک ضدکشتی در تنگه هرمز توسط ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵
کد مطلب: 109003
 
یک مقام آمریکایی در گفتگو با رویترز مدعی شد ایران در رزمایش اخیر خود در تنگه هرمز، برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ موشک ضدکشتی آزمایش کرده است.
 یک مقام آمریکایی در گفتگو با رویترز مدعی شد ایران در رزمایش هفته گذشته خود در تنگه هرمز یک موشک کوتاه‌بُرد ضدکشتی آزمایش کرده که واشنگتن معتقد است هدف آن ارسال یک پیام به آمریکا در آستانه اجرایی شدن تحریم‌ها بوده است.

این مقام آمریکایی البته در گفتگو با رویترز اشاره‌ای به این موضوع نکرده که چنین آزمایشی در جریان مانورهای نظامی غیرمعمول بوده یا به روشی غیرایمن و خطرناک انجام شده است.

چند مقام آمریکایی نیز در همین ارتباط به فاکس‌نیوز گفته‌اند این برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ بوده که ایران موشک ضدکشتی آزمایش کرده است.

شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز نوع این موشک را فاتح-۱۱۰ اعلام کرده و به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شده که این موشک از یک پایگاه متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بندر جاسک در جنوب شرق ایران شلیک شده است.

این شبکه تلویزیونی همچنین مدعی شده آمریکا از طریق ماهواره‌های جاسوسی خود از آزمایش این موشک بالستیک ضدکشتی مطلع شده است.

یک مقام آمریکایی نیز به فاکس‌نیوز گفته در زمان انجام این آزمایش موشکی، هیچ یک از دارایی‌های آمریکا در نزدیکی محل یا در معرض خطر قرار نداشته است.

 

 
کلمات کلیدی: آمریکا ، کاخ سفید
Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران