کلاهبرداری از بیمه با شکستن دست و پای افراد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۱
کد مطلب: 108990
 
دو باند تبهکار در ایتالیا برای کلاهبرداری از شرکت‌های بیمه با ایجاد تصادف‌های ساختگی و شکستن دست و پا، افراد را معلول می‌کردند.
دو باند تبهکار در ایتالیا برای کلاهبرداری از شرکت‌های بیمه با ایجاد تصادف‌های ساختگی و شکستن دست و پا، افراد را معلول می‌کردند. به‌گزارش خبرگزاری رسمی ایتالیا، اعضای این باند‌ها که یک پرستار هم در میانشان دیده می‌شود با رضایت خود افراد این کار را انجام می‌دادند.

پلیس پالرمو در جنوب ایتالیا ۱۱ عضو این باند را دستگیر کرد. آن‌ها اعتراف کردند که پس از شکستن دست و پای افراد، یک تصادف ساختگی با شواهد جعلی درست و وانمود می‌کردند که قربانی پس از تصادف معلول شده است و بدین ترتیب مبالغ هنگفتی بابت غرامت از شرکت‌های بیمه دریافت می‌کردند.

قربانیان این کلاهبرداری تا بیش از ۱۰۰ هزار یورو غرامت از شرکت‌های بیمه دریافت می‌کردند. پلیس اعلام کرد که اعضای این دو باند با پرتاب وزنه‌های سنگین چدنی روی دست و پای قربانیان باعث شکستگی‌های شدید و معلول شدن آن‌ها می‌شدند که بعد از آن فرد قربانی مجبور به استفاده از ویلچر یا عصا می‌شد.

تحقیقات پلیس در این زمینه از یک تصادف ساختگی در سال ۲۰۱۷ با کشف جسد یک شهروند تبعه تونس در خیابانی در حومه شهر پالرمو آغاز شد. قربانی به ظاهر بر اثر یک تصادف جان خود را از دست داده بود، اما پس از تحقیقات معلوم شد که او در پی شکستگی‌هایی که توسط اعضای این دوباند ایجاد شده بود جان خود را از دست داده است.

Share/Save/Bookmark
مرجع : روزنامه ایران
کلمات کليدی: تصادف ساختگی ، کلاهبرداری ، شرکت بیمه