نیکی هیلی: مادورو باید تاوان کارهایش را بدهد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶
کد مطلب: 108975
 
نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد مدعی شد رئیس‌جمهور ونزوئلا باید در قبال اوضاع پیش آمده برای مردم کشورش تاوان پس بدهد.
نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد مدعی شد نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا باید در قبال اوضاع پیش آمده برای مردم کشورش تاوان پس بدهد.

نیکی هیلی که در مرز کلمبیا و ونزوئلا حضور پیدا کرده بود در سخنانی در مرز این دو کشور گفت: «خطاب به مردم ونزوئلا می‌گویم که ما درد شما را حس می‌کنیم و به همین علت است که ما اینجا حضور داریم. مردمان جهان، چهره‌های این مردم ونزوئلا را ببینند، خانواده‌ها را ببینند، کودکان و بچه‌ها و افراد مسنی را ببینند که مجبورند این مسیر طولانی را با پای پیاده از روی پل (مرز ونزوئلا با کلمبیا) طی کنند تا فقط یک وعده غذا در روز را دریافت کنند. فکر نمی‌کنیم برای هیچ‌یک از این موارد عذر و بهانه‌ای وجود داشته باشد و مادورو (رئیس جمهور ونزوئلا) بتواند از پاسخگویی در این خصوص طفره برود. ما فکر می‌کنیم جامعه بین المللی باید بر شدت اقداماتش بیفزاید و او (مادورو) را منزوی کند و اطمینان حاصل کند که او برود. در این صورت مردم ونزوئلا می‌توانند به کیفیت خوب زندگی بازگردند. من نمی‌دانم با چه زبانی از مردم کلمبیا تشکر کنم. اگر به همه انواع کار‌های آن‌ها از نظر تامین غذا و مراقبت‌های درمانی و دادن شغل و پناه به مهاجران (ونزوئلایی) نگاه کنید متوجه می‌شوید که مردم کلمبیا چه کار‌های مهمی انجام داده اند. همه این کار‌ها برای مراقبت از مردم ونزوئلا است.»

بیشتر بخوانید: تلاش آمریکا برای باز کردن پرونده ترور‌های سیاسی جهت ایجاد تنش در آمریکای لاتین

نیکی هیلی در ادامه مدعی شد: «درباره مادورو هم باید بگویم که او در طول این سال‌ها همیشه انواع بهانه‌ها را آورده است. حملات پهپاد‌ها باید به او می‌فهماند که خودش این بلا را سر مردم ونزوئلا آورده است. اما در نهایت، مادورو تنها مقصر این بلایی است که سر این مردم و همه مردم ونزوئلا آمده است. او (مادورو) باید تاوان این وضع را بپردازد.»

Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران
کلمات کليدی: نیکی هیلی ، مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا