روحانی چند ساعت در روز کار می‌کند؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۸
کد مطلب: 108912
 
روزانه پنج ساعت کار می‌کند، بعضی‌ها هم می‌گویند ۶ ساعت؛ البته اختلاف یک ساعت چندان مهم نیست. صحبت از رییس‌جمهوری است. این موضوع را همسایه او هم تایید کرده است. آقای عبدالله ناصری گفته است او از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۹ در دفتر کارش حضور دارد.
روزنامه صبح نو در گزارشی دریاره میزان فعالیت روحانی در نهاد ریاست جمهوری نوشت: روزانه پنج ساعت کار می‌کند، بعضی‌ها هم می‌گویند 6 ساعت؛ البته اختلاف یک ساعت چندان مهم نیست. صحبت از رییس‌جمهوری است. این موضوع را همسایه او هم تایید کرده است.

آقای عبدالله ناصری گفته است «او از ساعت 9:30 ‌تا 19 در دفتر کارش حضور دارد. هر روز می‌بینم نَه یک روز، نَه دو روز بلکه روزهای متعدد، «اسکورت» آقای روحانی، چه ساعتی دَم در خانه ایشان حضور پیدا می‌کند تا ایشان را به نهاد ریاست‌جمهوری ببرد.»

از دیگر اعترافات آقای همسایه این است که «در دولت اول روحانی هیچ‌کدام از استانداران با رییس‌جمهوری جلسه خصوصی نداشتند. استاندار رییس‌جمهوری استان است. در طول تاریخ قبل و بعد از انقلاب بی‌سابقه است که استانداری در طول چهارسال بارها درخواست جلسه اختصاصی با رییس‌جمهوری کند اما به خواسته‌اش نرسد.

در دولت یازدهم فقط استاندار کرمانشاه موفق شد با آقای روحانی جلسه خصوصی داشته باشد. از بیست و اندی نفر که عضو کابینه دولت آقای روحانی هستند، جز وزرای معدودی مثل آقای ظریف بقیه وزرا با رییس‌جمهوری جلسه اختصاصی نداشته‌اند و این حتماً از نقاط ضعف آقای روحانی است.»

میانگین ساعت کاری خاتمی و هاشمی در یک دوره چهار ساله حدوداً 10 هزار ساعت، احمدی‌نژاد 17‌هزار ساعت و روحانی 6000 ساعت بوده است.

البته این شواهد آقای همسایه بی‌پاسخ هم نماند و آقای مشاور نام‌آشنای دولت نیز در همان بهمن‌ماه این‌گونه در توییتر جواب او را داد که «آیا کارتِ ساعت حضور و غیاب رییس‌جمهوری در اختیار ایشان است؟ آقا / خانم «‌می‌گویند‌» کیست؟ جریان آقای ناطق را خودشان برای ایشان تعریف کرده‌اند یا همان جناب می‌گویند؟ کار ریاست‌جمهوری شبانه‌روزی است.»

اما ماجرای ساعت کاری رییس‌جمهوری آن‌قدر بالا گرفت که پای فامیل‌های آقای رییس‌جمهوری هم به ماجرا کشیده شد. پدرداماد روحانی در مصاحبه‌ای روایتی دیگر از ساعت کاری رییس‌جمهوری بیان کرد. او گفت که آقای روحانی هر سه شب یک بار به خانه می‌رود. او این را هم تاکید کرد که «همه خانواده از ریاست جمهوری آقای روحانی ناراحتند، چون جز دردسرر، ضرر و درهای بسته برای اقوام چیزی نداشته است.»

البته پدر آقای داماد این را هم گفت که آقای روحانی بسیار اهل صله‌رحم هستند و در مهمانی‌های خانوادگی بسیار خوش مشربند. امید است که رییس‌جمهوری فرصت ملاقات با وزرا و مشاورین خود را هم داشته باشد و این صله‌رحم در کابینه هم عرف شود.

Share/Save/Bookmark