تلاش ایران برای پایان دادن به جنایات دریمن
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۰
کد مطلب: 108883
 
کارشناس مسائل منطقه گفت: ایران با نگاهی انسانی تلاش دارد از ظرفیت سازمان‌های بین المللی در راستای پایان دادن به جنایات گسترده‌ای که در یمن اتفاق می‌افتاد، استفاده کند.
کارشناس مسائل منطقه گفت: ایران با نگاهی انسانی تلاش دارد از ظرفیت سازمان‌های بین المللی در راستای پایان دادن به جنایات گسترده‌ای که در یمن اتفاق می‌افتاد، استفاده کند.

سید رضا صدرالحسینی کارشناس مسائل منطقه  در خصوص توانمندی‌های انصارالله یمن و شکست‌های ائتلاف متجاوز به آن کشور در طول چهار سال اخیر اظهارداشت: توانمندی‌های روزافزون انصارالله، اشراف اطلاعاتی، توانمندی‌های دریایی و موشکی آن گروه، استقامت مردم مناطق مختلف یمن بخصوص بندر الحدیده و تجمع بسیار گسترده‌ای که پس از شکست سنگین ائتلاف در الحدیده در صنعا و نقاط دیگر یمن شاهد بودیم، همگی نشان از موفقیت سیاسی و نظامی انصارالله دارد.

وی افزود: انصارالله در عرصه سیاسی توانمندی‌های قابل توجهی را بدست آورده و علیرغم فشار سنگین ائتلاف بر روی مقاومت مردم یمن، آن‌ها توانستند نماینده سازمان ملل در یمن را مجبور کنند تا با واقعیت‌های صحنه تصمیم گیری کنند و اجازه ندهند که وی پشت در‌های بسته سازمان ملل بخواهد تصمیمی را در خصوص یمن اتخاذ کند که اگر اینطور می‌شد شاید شرایط علیه مردم یمن رقم می‌خورد.

کارشناس مسائل منطقه افزود: شرایط کنونی یمن نشان می‌دهد که انصارالله دست برتر را دارد و ضمن موفقیت‌های اخیری که بدست آورده، آمادگی واگذاری نظارت در بندر الحدیده را به سازمان ملل اعلام کرده که این هم نشان از اعتماد به نفس افراد انصارالله دارد.

صدرالحسینی در خصوص برخی فضاسازی‌ها علیه ایران در موضوع یمن اظهار داشت: این سناریوی شکست خورده را اولین بار سال گذشته خانم نیکی هیلی در سازمان ملل با نمایشی مضحک آغاز کرد، او تلاش کرد با نمایش چند تکه آهن پاره آن‌ها را به عنوان مدرک و نشانی از موشک‌های جمهوری اسلامی ایران در یمن به جهان معرفی کند، اما این موضوع چندان تاثیر در افکار عمومی نگذاشت.

وی گفت: دشمنان ما از هر مستمسکی برای ضربه زدن به ایران و ترساندن دوستان ما در منطقه و افزایش دشمنان ما استفاده می‌کنند که این‌ها همه در راستای تشدید و گسترش ایران هراسی است که فضای بین المللی را علیه ایران تیره و تار می‌کند، اما این قبیل کار‌ها تاکنون نتیجه دلخواه آن‌ها را در پی نداشته است.

کارشناس مسائل منطقه ادامه داد: دشمنان باید پذیرش این مسئله را داشته باشند که امروز فقیرترین کشور عرب حاشیه خلیج فارس به این میزان از توانمندی دفاعی و نظامی دست پیدا کرده که بتواند خود در برابر ائتلافی متجاوز ایستادگی کرده و علاوه بر آنکه موفق به افزایش دقت موشک‌های خود شده موفق به دستیابی به تکنولوژی روز پهپاد هم شده است.

وی در خصوص تلاش‌های دیپلماتیک ایران جهت حل سیاسی بحران یمن گفت: به نظر می‌رسد ایران با نگاه انسانی که به همه مسائل و موضوعات منطقه‌ای و بین المللی دارد تمام تلاش خود را به کار گرفته تا بتواند از ظرفیت سازمان‌های بین المللی برای حل بحران یمن و خاتمه دادن به جنایات گسترده‌ای که در آن کشور انجام می‌شود استفاده کند.

کارشناس مسائل منطقه در پایان افزود: در طول یکسال گذشته با اقرار بعضی از سازمان‌های بین المللی نسبت به وجود مشکلات انسانی و برخی ناهنجاری‌ها در یمن بخصوص برای کودکان و بانوان و گسترش بیماری‌های واگیرداری، چون وبا در آن کشور، به نظر می‌رسد تلاش‌های انسان دوستانه در راستای کاهش تجاوزات ائتلاف عربی – عبری – آمریکایی بر روی مردم یمن نمی‌تواند بی تاثیر باشد، اما اینکه مردم یمن و یا ایران چشمشان به نهاد‌های بین المللی باشد این تجربه شکست خورده‌ای است و مردم یمن هم این موضوع را متوجه هستند و به همین دلیل در ۴ سال گذشته تلاش گسترده‌ای جهت استقلال و افزایش توان داخلی خود انجام داده اند.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: صدرالحسینی ، جنایات ، یمن ، انصار الله