۲
 
رتبه یک کنکور ایران از سهمیه خود استفاده نکرد +عکس
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۷
کد مطلب: 108612
 
رتبه یک گروه انسانی دختری است که پدر او مجروح جنگی است.

به گزارش خبرایرانی به نقل از اسپوتنیک، پس از اعلام نتایج کنکور در "ایران" و اعلام رتبه های برتر در کنکور سراسری، دختری به نام "فاطمه ملکی" توانست رتبه یک در گروه علوم انسانی را کسب کند که پدر او جانباز جنگ است، اما با این حال او از سهمیه خود استفاده نکرده است.

 

بدن پدر این دختر پر از ترکش است و قسمتی از جمجمه های او نیز به خاطر جراحات جنگی مصنوعی است. پدر فاطمه در جنگ شیمیایی شده و بیماری خونی گرفته است، به همین دلیل روزهای زیادی در بیمارستان بستری بوده است.

 

گفته شده است که رتبه های یک کشوری بدون سهمیه محاسبه می گردند و هر چند سهمیه حق این دسته از افراد است اما در محاسبه رتبه های نخستین محاسبه نمی گردد.
بسیاری از کاربران معتقدند که سهمیه حق این دسته از انسان هاست که از وجود پدر نسبتا محروم هستند، بنابراین اگر استفاده هم میشد جای سوال نبود.

 

عده ای دیگر از کاربران هم معتقدند که بسیاری از افراد هستند که با وجود سهمیه، قادر به قبولی در دانشگاه های معتبر نیستند بنابراین تلاش فرد اصل موضوع می باشد.

Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: رتبه ،کنکور ایران ، سهمیه
 


۱۳۹۷-۰۵-۱۳ ۱۲:۳۰:۳۳
احسنت. (2861)
 
یک معلم
United States
۱۳۹۷-۰۶-۰۷ ۱۹:۱۷:۵۹
خدا حفظت کنه دختر عزیز و پرافتخار کشورم، هرچند تنگ نظران سعی می کنند نامت را محو کنند اما دعای من همیشه پشت سرت است. (2870)