ورود بنزین و گاز به داخل نوار غزه ممنوع شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۶
کد مطلب: 108468
 
به دستور وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گذرگاه «کرم ابو سالم» در شمال نوار غزه بسته و ورود بنزین و گاز به این منطقه ممنوع شد.
«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی شامگاه چهارشنبه دستور داد انتقال سوخت و گاز به داخل نوار غزه تا اطلاع ثانوی ممنوع شود.

در بیانیه منتشر شده از سوی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی آمده است که با دستور لیبرمن برای بسته شدن گذرگاه «کرم ابو سالم» از روز پنجشنبه در شمال نوار غزه، ورود بنزین و کپسول‌های گاز به این منطقه ممنوع خواهد بود.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» این وزارتخانه تاکید کرد که این تصمیم درپی افزایش ارسال بادبادک‌ها و بالن‌های آتش‌زا از نوار غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین اتخاذ شده است.

بادبادک‌های آتش‌زای فلسطینی‌ها در طول برگزاری راهپیمایی‌های بازگشت در ماه آوریل، می‌و ژوئن ۲۰۱۸، مشکلات جدی برای رژیم صهیونیستی ایجاد کرده، زیرا مقابله با آن بر خلاف سادگی‌اش، آسان نیست.

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی تخمین زده است که طی دو ماه اخیر، تاکنون حدود ۱۲۰۰ بادبادک و بالن آتش‌زا از نوار غزه به پرواز درآمده است که حدود ۵۰۰ عدد آن را ارتش صهیونیستی، ساقط کرده است.

همچنین وزارت جنگ این رژیم می‌گوید که حداقل ۷۰۰ عدد این بادبادک‌ها با فرود در مزارع صهیونیست‌ها، حداقل به طور مجموع بیش از بیست کیلومتر مربع را به آتش کشیده است.

مقامات رژیم صهیونیستی تخمین زده‌اند که آتش‌سوزیِ اراضی و مزارع شهرک‌نشینان مجاور نوار غزه ناشی از بادبادک‌های آتش‌زا، بیش از سه میلیون دلار به آن‌ها خسارت وارد کرده است (جزئیات بیشتر).

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: بنزین و گاز ، نوار غزه ، لیبرمن ، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی