آقای شجریان! بگو ما کِی، کجا باشیم؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۲
کد مطلب: 108440
 
همایون شجریان در صفحه شخصی خود در اینستاگرامش نوشت: سراپا در خدمتم تا بدون هیچ انتفاعی کنسرت خیابانی گسترده برای شما عزیزان اجرا کنم، شاید دلمان در کنار یکدیگر آرام گیرد
بعد از حمایت شورای شهر تهران و خانه موسیقی، دفتر موسیقی وزارت ارشاد هم در زمینه صدور مجوز برای اجرای کنسرت های رایگان اعلام آمادگی کرد. همایون شجریان که پیش از این، روزگار سخت و نگرانی های معیشتی مردم را دلیل به انتظار درآوردن کنسرت نمایش «سی» قرار داد، دوشنبه 8مرداد در صفحه شخصی خود در اینستاگرامش نوشت: «در این ایام که چون سیاوش در گذر از آتش هستیم نمی دانم چه کنیم تا حالمان کمی به شود، چنان چه مشکل مجوز نباشد سراپا در خدمتم تا بدون هیچ انتفاعی کنسرت خیابانی گسترده برای شما عزیزان اجرا کنم، شاید دلمان در کنار یکدیگر آرام گیرد» . پیشنهاد«همایون» با استقبال چشمگیری رو به رو شد و بسیاری گفتند «ژن خوب» و «پسر کو ندارد نشان از پدر» . حمایت های مردمی همچنان ادامه داشت و حمایت های رسمی هم از دیروز شروع شد و مسئولان هیجان زده به استقبال این پیشنهاد رفتند. چراغ اولین حمایت رسمی را شورای شهر تهران روشن کرد. حجت نظری مخبر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران به ایسنا گفت: هرچه در توان داشته باشیم برای برگزاری این کنسرت در یکی از مناطق شهر تهران انجام خواهیم داد. معتقدیم فعالیت های این چنینی هنرمندان می تواند به افزایش نشاط اجتماعی کمک کند و به همین دلیل شخصاً تلاش خواهم کرد تا شجریان مجوزهای لازم را دریافت کند تا افراد بیشتری از این فضا در پی برگزاری کنسرت بهره ببرند. شخصا معتقدم اگر این کنسرت در یک منطقه جنوبی همچون بوستان آزادگان یا ولایت برگزار شود، قطعا اتفاق بهتری خواهد بود چرا که لازم است در همه امور در تهران توسعه متوازن داشته باشیم و یکی از کارهایی که می توانیم در زمینه توسعه متوازن انجام دهیم این است که مردم مناطق جنوبی هم امکان حضور در کنسرت را داشته باشند. حمیدرضا نوربخش، مدیر عامل خانه موسیقی هم حامی پیشنهاد شجریان شد و گفت: ما به عنوان خانه موسیقی یک صنف هستیم و همایون شجریان عضو صنف ماست و همچنین مشاور من به عنوان مدیرعامل خانه موسیقی. دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد هم آمادگی اش را به این شکل اعلام کرد که برای صدور سریع مجوزهایی برای این کنسرت ها آمادگی خود را اعلام می کند و امیدوار است در این راه از همکاری و همیاری دیگر ارگان ها و نهادهای موثر به ویژه شهرداری های کشور و نیروی انتظامی برخوردار باشد.

پس از این حمایت ها که رنگ و بوی همراهی دارد، به نظر نمی آید مشکلی به لحاظ مجوز وجود داشته باشد. حال باید دید نهادهای دیگر تا کجا برای همدلی با مردم تلاش می کنند و همایون شجریان که در سال 92 هم پیشنهاد این چنینی اش مسکوت ماند، چقدر برای برگزاری این کنسرت که در این روزها می تواند  مرهمی هر چند مقطعی بر روح رنجور مردم ایران باشد، همت می کند و به تکاپو می افتد. آقای شجریان! از این جا که ما برای برگزاری این کنسرت لحظه شماری می کنیم، بوی بهبود ز اوضاع جهان می آید. از آن جا که شما این پیشنهاد را دادید چطور؟

Share/Save/Bookmark
مرجع : روزنامه خراسان