عنبر نسارا، معجزه درمان عفونت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰
کد مطلب: 107896
 
یکی از اصلی ترین خواص عنبر نسارا کمک به درمان برخی بیماری های زنانه و رفع عفونت است. در طب سنتی از این ماده و دود دادن آن برای کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره عادت ماهیانه بانوان و درمان عفونت های واژینال و انواع عفونت گوش و ... استفاده می شود.
عنبر نسارا، سرگین یا پسگل الاغ ماده است که به طرز عجیبی خواص فوق العاده ای در درمان بیماری ها دارد. دود عنبر نسارا یکی از بهترین درمان های سینوزیت های مزمن، سرما خوردگی، عفونت های واژینال و درمان انواع زخم های عفونی و غیر عفونی است. در ادامه مطلب شما را با خواص فوق العاده عنبر نسارا در درمان انواع عفونت آشنا می کنیم.

فواید عنبر نسارا برای درمان عفونت
به طورکلی مهمترین فواید عنبر نسارا که در کتب طب سنتی از آن یاد شده است، خاصیت میکروب‌کشی این ماده می باشد.

برخی از مهمترین خواص درمانی عنبر نسارا عبارتند از:

یکی از اصلی ترین خواص عنبر نسارا کمک به درمان برخی بیماری های زنانه و رفع عفونت است. در طب سنتی از این ماده و دود دادن آن برای کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره عادت ماهیانه بانوان و درمان عفونت های واژینال و انواع عفونت گوش و ... استفاده می شود.
دود دادن عنبر نسارا در محیط های بسته مثل فضای خانه، مانند اسفند اثر میکروب کشی قوی داردو انجام این کار به ویژه در فصول سرد، تاثیر قابل توجّهی در کاهش موارد بروز بیماری هایی مثل سرماخوردگی دارد؛ به ویژه اگر یکی از اعضای خانواده سرماخورده باشد می توان با این کار از افزایش بار ویروس در فضای محلّ زندگی کاست.
دود حاصل از سوزاندن عنبر نسارا برای درمان خارش پوست مفید است و به بهبود برخی بیماری های پوستی نظیر آبله مرغان، زونا و ... کمک میکند.
کمک به درمان سینوزیت مزمن از فواید عنبر نسارا بوده، در درمان سر درد نیز موثر است.
از خاکستر عنبر نسارا می توان برای معالجه تاولهای چرکی و دارای ترشح استفاده نمود. همچنین کمک به بهبود زخم های ترشّح دار ناشی ازدیابتو نیززخم های بستر از فواید عنبر نسارا است.
دود دادن عنبر نسارا برای درمانگل مژه ( در مرحله حادّ آن) و نیز انواع عفونت های قی کننده چشم مفید است. البته دود دادن طولانی مدّت عنبر نسارا برای چشم توصیه نمی شود.
جالب است بدانید نتایج یک تحقیق علمی بر روی فواید عنبر نسارا، اثرات ضد میکروبی دود این ماده را بر روی میکروب‌های بسیار مقاومی مانند استافیلوکوک اورئوس و سودوموناس آئروژینوزا نشان داده است. متن کامل این پژوهش را میتوانید در این صفحه از سایت دانشگاه علوم پزشکی مطالعه کنید.
دود حاصل از سوزاندن عنبر نسا برای تسکین موقت دندان درد مفید میباشد.
طریقه مصرف عنبر نسارا برای درمان عفونت
برای این کار 2 الی 3 عدد عنبر نسارا را همراه با خاک شیر و اسپند و یا به تنهایی، روی کمی ذغال انداخته و گلدان سفالی که ته آن سوراخ داشته باشد را روی آن برگردانید، که در این صورت مانند دودکش می شود و بسته به نوع بیماری دود حاصل از آن را استنشاق کنید. به عنوان مثال:
برای عفونت گوش باید دود را با قیف یا کاغذ لوله شده وارد گوش کرد.
برای عفونت یا چرک گلو و سینوزیت هم باید دود را به گلو و مغز رساند.
قرار دادن زخم ها در معرض دود عنبرنسارا و یا استعمال موضعی خاکستر آن بر روی محل زخم یا سوختگی برای التیام زخم مفید است.
همچنین میتوان پودر یا کوبیده آن را چند مرحله روی زخم پاشید تا زود خوب شده و عفونت نکند.
به منظور درمان عفونت‌های زنانه، باید واژن را با دود عنبر نسارا بخور دهید. برای این کار باید۱ الی ۲ عدد عنبر نسارا خشک شده را دود کرده و در زمانی که دود زیاد شد داخل شیشه ای با دهانه گشاد بریزید سپس دهانه شیشه را مقابل واژن بگیرید. این عمل را هر روز دو بار انجام دهیدتا کاملا اثرات عفونت از بین برود.
موارد احتیاط
با وجود فواید عنبر نسارا در درمان بیماریها ذکر این نکته ضروری است که در تمام منابع علمی و طب سنتی فقط از سوزاندن و دود حاصل از این ماده برای درمان بیماری ها استفاده شده و به هیچ عنوان مصرف خوراکی آن جایز نمیباشد.
نکته مهم دیگر در مورد این ماده تهیه آن از مراکز مطمئن است و لازم است از خود درمانی این ماده پرهیز شود.
Share/Save/Bookmark