عرضه خودرو‌های خارجی فقط نقدی و بصورت ۳۰ روزه

خبرگزاری صدا و سیما , 2 مرداد 1397 ساعت 14:32

سخنگوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان از ممنوعیت واردات خودرو به کشور تا اطلاع ثانوی و عرضه این خودرو‌ها بصورت نقدی و در ۳۰ روز خبرداد.


غلامرضا کاوه درگفتگو با رادیو اقتصاد افزود: این سازمان ابلاغیه‌ای در تاریخ ۳۰ خرداد امسال به تمامی شرکت‌های وارد کننده خودرو اعم از نمایندگی‌های رسمی و غیر نمایندگی‌ها ارسال کرده است.


وی گفت: بر اساس این ابلاغیه تا اطلاع ثانوی هرگونه پیش فروش، فروش مشارکتی و مشارکت در تولید خودرو ممنوع است.

سخنگو و مدیرکل حوزه ریاست سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان ادامه داد: شرکت‌های تامین کننده خودرو تنها می‌توانند خودرو‌های خارجی در اختیار را از طریق فروش نقدی ۳۰ روزه عرضه کنند در غیر این صورت هرگونه فروش ازجانب این شرکت‌ها غیر قانونی و به شدت با آنان برخورد می‌شود.

وی افزود: بر اساس آخرین تصمیم ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ۱۳۳۰۹ قلم ردیف تعرفه‌ای مشمول ممنوعیت واردات شده که خودرو هم از جمله این موارد است.

کاوه تصریح کرد: واردات خودرو تا اطلاع ثانوی ممنوع است و تمامی شرکت‌های وارد کننده خودرو که تا قبل از ۳۱ خرداد امسال ثبت سفارش کرده و تا به امروز تامین ارز نشده اند هرچه سریعتر ضمن برگرداندن اصل وجوه به انضمام سود انصرافی به مشتریان باید قرارداد‌ها را نیز فسخ کنند.


کد مطلب: 107885

آدرس مطلب: http://newsirani.com//news/107885/عرضه-خودرو-های-خارجی-فقط-نقدی-بصورت-۳۰-روزه

خبر ایرانی
  http://newsirani.com