عرضه خودرو‌های خارجی فقط نقدی و بصورت ۳۰ روزه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۲
کد مطلب: 107885
 
سخنگوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان از ممنوعیت واردات خودرو به کشور تا اطلاع ثانوی و عرضه این خودرو‌ها بصورت نقدی و در ۳۰ روز خبرداد.
غلامرضا کاوه درگفتگو با رادیو اقتصاد افزود: این سازمان ابلاغیه‌ای در تاریخ ۳۰ خرداد امسال به تمامی شرکت‌های وارد کننده خودرو اعم از نمایندگی‌های رسمی و غیر نمایندگی‌ها ارسال کرده است.

وی گفت: بر اساس این ابلاغیه تا اطلاع ثانوی هرگونه پیش فروش، فروش مشارکتی و مشارکت در تولید خودرو ممنوع است.

سخنگو و مدیرکل حوزه ریاست سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان ادامه داد: شرکت‌های تامین کننده خودرو تنها می‌توانند خودرو‌های خارجی در اختیار را از طریق فروش نقدی ۳۰ روزه عرضه کنند در غیر این صورت هرگونه فروش ازجانب این شرکت‌ها غیر قانونی و به شدت با آنان برخورد می‌شود.

وی افزود: بر اساس آخرین تصمیم ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ۱۳۳۰۹ قلم ردیف تعرفه‌ای مشمول ممنوعیت واردات شده که خودرو هم از جمله این موارد است.

کاوه تصریح کرد: واردات خودرو تا اطلاع ثانوی ممنوع است و تمامی شرکت‌های وارد کننده خودرو که تا قبل از ۳۱ خرداد امسال ثبت سفارش کرده و تا به امروز تامین ارز نشده اند هرچه سریعتر ضمن برگرداندن اصل وجوه به انضمام سود انصرافی به مشتریان باید قرارداد‌ها را نیز فسخ کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
کلمات کليدی: واردات ، احتکار ، حمایت از مصرف کننده